Strona główna / Lokalne / Pracownicy Terminalu LNG sprzątali plażę

Pracownicy Terminalu LNG sprzątali plażę

Ponad sześćdziesiąt 120-litrowych worków pełnych śmieci zebrali pracownicy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas akcji sprzątania świata. Ochotnicy zbierali odpady na terenie plaży i sąsiedniego lasu, na odcinku pomiędzy falochronami: centralnym i zachodnim.

Akcję zorganizowano w ramach Światowego Dnia Środowiska obchodzonego w czerwcu. Tegoroczne hasło brzmi: „Łączymy się z naturą”.

– Łączymy, doceniamy i dbamy o nią – jak podkreślał podczas akcji jej pomysłodawca, Michał Szklarski, specjalista do spraw ochrony środowiska z Pionu Eksploatacji spółki Polskie LNG. – To fragment, który nie jest aż tak oblegany przez turystów, jak na przykład plaża na prawo od falochronu osłonowego terminalu, a jednak pozostawiono na niej niewyobrażalnie dużo śmieci.

Wśród nich nie brakowało resztek po plażowych piknikach, w postaci plastikowych talerzy, butelek, reklamówek, opakowań po jedzeniu a nawet pozostawionych rusztów i zdezelowanych ubrań. Do tego duże gabarytowo odpady pozostawione w lesie, jak dwie opony, w tym jedna z traktora, 4 telewizory, rury PCV itp.

Wszystkie śmieci odwiozła, zamówiona przez spółkę, firma zajmująca się wywozem odpadów. Podsumowanie akcji zorganizowano w Forcie Gerharda.

– Nie jest to na pewno ostatnia tego typu akcja, która jednocześnie zwraca naszą uwagę na wspólne dobro, jakim jest środowisko, ale również integruje i jednoczy zespół – mówi Zbigniew Bobiński, dyrektor Pionu Eksploatacji spółki Polskie LNG.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

2 komentarze

  1. Wielkie PODZIĘKOWANIA i WIELKIE BRAWA dla wspaniałej inicjatywy i wspaniałej pracy : Kierownictwu spółki Polskie LNG i wszystkim pracownikom, którzy pracowali podczas tej szlachetnej inicjatywy.

  2. A czemu nie plaza na Warszowie ????? jest im bliżej …….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.