Strona główna / Lokalne / Art Week Świnoujście rusza już w tę środę

Art Week Świnoujście rusza już w tę środę

Już 26 lipca rozpoczyna się  Art Week Świnoujście, czyli tydzień koncertów i animacji muzycznych nad morzem w ramach Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki.

I tak, w środę 26 lipca o godz. 20:30 w Romantik Hotel Esplanade w Heringsdorfie szczeciński Baltic Neopolis Quartet wystąpi z legendarną pianistką z Japonii Ingrid Fujiko Hemming. Zabrzmią utwory Mozarta, Chopina i Liszta. Bilety po 18 euro do kupienia w Hotelu.

W czwartek, 27 07 o godz. 19 w Muszli koncertowej na promenadzie w Świnoujściu będzie można usłyszeć Rosę Marię Diaz Cotan na harfie z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego. Artyści zaprezentują muzykę trzech epok i trzech różnych stylów: baroku, klasycyzmu oraz impresjonizmu. Wstęp wolny.

W piątek, 28 lipca o 12 coś dla najmłodszych. Muzyczne animacje dla dzieci z interaktywnym pianinem na Placu Wolności w Świnoujściu. Dzieci będą tańczyć do muzyki poważnej, zbudują instrument muzyczny i nauczą się pokazywać nastroje za pomocą muzyki. Zabawę poprowadzi Fanutka i Klucz Wiolinowy. Nie zabraknie także Duszka-Ciepluszka, ukochanej przez dzieci maskotki Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

W niedzielę, 30 lipca o godz. 20:30 w Amfiteatrze przy ul. Chopina w Świnoujściu koncert finałowy Art Week. Cztery pory roku, najpopularniejszy utwór Vivaldiego, wykona charyzmatyczny skrzypek związany jednocześnie z Bułgarią, Polską i Wielką Brytanią Vasko Vassilev i szczecińska Baltic Neopolis Orchestra pod batutą Mario Kosika. Zabrzmi także Koncert fortepianowy Chopina w wykonaniu Japonki Ingrid Fujiko Hemming. Wstęp wolny.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.