Strona główna / Kultura / Kolejny koncert z galerii mistrzów

Kolejny koncert z galerii mistrzów

W ostatni piątek lipca na organach kościoła pw. Chrystusa Króla, koncert w Galerii Mistrzów miał zagrać Johannes SCHLAGE z Niemiec.  Niestety – zachorował i nie wystąpi.

Jednak nie odwołujemy koncertu – szczęśliwie dla miłośników muzyki organowej, udało się zorganizować zastępstwo i wystąpią;

       Frank  ZIMPEL – urodził się w Greifswaldzie. Kształcił się muzycznie w Kothenau (Saksonia-Anhalt). W Lipsku studiował muzykę kościelną u prof. Armida Gasta i u Wolfganga Ungera, dyrektora Lipskiej Akademii Muzycznej. W 1996 r. został finalistą i jako jedyny otrzymał nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Bachowskim w Lipsku. W latach 1999-2000 studiował grę na organach w Akademii Muzycznej w Wiedniu. Obecnie jest organistą kościelnym w mieście Taucha i w Lipsku. Od 2003 r. uczy organowej muzyki koncertowej i liturgicznej w Akademii Muzyki Kościelnej w Halle.

    Alexander  PFEIFER z Lipska swoją muzyczną edukację zaczynał od gry na altówce i dopiero w wieku 12 lat zdecydował się na trąbkę. Gry na tym instrumencie uczył się w szkole muzycznej im. J. S. Bacha w Lipsku. W latach 2002-2006 studiował w Akademii Muzycznej w klasie trąbki u Matthiasa Schmutzlera. W tym okresie był rezerwowym członkiem Orkiestry w Dreźnie, a od listopada 2005 do czerwca 2006 występował gościnnie jako trębacz w Saksońskiej Filharmonii.

     Duet Frank Zimpel i Alexander Pfeifer koncertuje już ponad 10 lat. Wystąpili na 400 koncertach nie tylko w Niemczech, ale także w Austrii, Holandii, Rosji, Szwajcarii i w Egipcie.

W programie koncertu utwory; G. F. HAENDEL– Trumpet Voluntary, G.Ph. TELEMANN

– La Majeste, – La Rejouissance, – La Grace, – La Vaillance, J. S. BACH-Toccata und Fuge d-moll

  1. TARTINI– Concerto D-dur, cz. Allegro moderato, Andante,   Allegro grazioso
  2. SCHUBERT – Ave Maria, F. MENDELSSOHN-BARTHOLDY – Sonate c-moll, op.65, nr 2,
  3. Grave, Adagio,   Allegro maestoso e vivace,   Fuga – Allegro moderato,
  4. BOHM – Altdeutscher Liebesreim op.326, G. GERSHWIN – Summertime.

Początek koncertu godz. 19.00.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.