Strona główna / Lokalne / Stacja Wysoka Kamieńska będzie jak nowa

Stacja Wysoka Kamieńska będzie jak nowa

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczyna modernizację jednego z peronów w Wysokiej Kamieńskiej. Stacja łączy ze sobą Szczecin ze Świnoujściem czy Kamieniem Pomorskim. Zniknie przejście podziemne pod torami, wyremontowany zostanie 370-metrowy peron nr 2 wraz z zabudową małej architektury.

Inwestycja obejmie przebudowę 370-metrowego peronu nr 2 wraz z przebudową wiaty peronowej, zabudową małej architektury w postaci ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci, remontem oświetlenia wiaty i peronu. Od strony torów układane będą płyty peronowe typu „P” w kolorze szarym.

Remont wiaty obejmuje z kolei jej skrócenie z długości 151 m do 87 m długości wraz z demontażem zbędnych słupków. Jej szerokość pozostanie bez zmian. Wymianie ulegnie z kolei pokrycie z płyt azbestowo-cementowych na pokrycie z blachy trapezowej. Dodatkowo wykonawca wykona zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej wraz z malowaniem w kolorystyce przyjętej przez PKP PLK.

Zaplanowane prace wiązać będą się także z likwidacją przejścia podziemnego pod torami. Wykonawca wyburzy elementy wchodzące w skrajnię podtorzową, następnie dokona rozbiórki konstrukcji betonowej prefabrykowanej, stropu, ścian oraz schodów na długości 31,2 m. Planowane zakończenie prac ma nastąpić do 15 grudnia 2017 roku.

źródło:kamienskie.info

Zobacz również

Przystań rybacka. W kwietniu podpisanie umowy

Firma STRABAG z Pruszkowa wygrała przetarg na budowę przystani rybackiej przy ulicy 1 Maja w …

Jeden komentarz

  1. Przecież przejście podziemne od dawna jest zamurowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.