Strona główna / Lokalne / Ostry konflikt w WOPR. Odbije się na bezpieczeństwie wypoczywających?

Ostry konflikt w WOPR. Odbije się na bezpieczeństwie wypoczywających?

Poszło o pieniądze! Zachodniopomorski WOPR nie odprowadzał składek członkowskich do Warszawy. W efekcie, WOPR wykluczył ich z organizacji. Ratownicy muszą oddać sprzęt zakupiony przez krajowy WOPR, a także zaprzestać korzystania z nazwy WOPR. Mowa o kwocie 15 020,77 zł za lata 2014, 2015 i 2016.

22 kwietnia 2017 roku decyzją Zarządu Głównego WOPR w Warszawie z wykazu jednostek wojewódzkich WOPR wykreślono Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego. Sprawa dotyka także ratowników z WOPR Świnoujście.

Tomasz Zalewski z zachodniopomorskiego WOPR zapewnia, że system bezpieczeństwa wodnego w województwie zachodniopomorskim, koordynowany przez organizację funkcjonuje prawidłowo. Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie, to ponad 500 ratowników na obszarach wodnych i kilkanaście grup interwencyjnych.

WOPR Województwa Zachodniopomorskiego jest stowarzyszeniem, które powstało samodzielnie w 1968 roku jako WOPR w Szczecinie, zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń i związków w 1969 roku, a dopiero w 1971 roku stał się członkiem rzeczywistym Zarządu Głównego WOPR w Warszawie. Od samego początku był organizacją powołaną do ratowania osób tonących, od 1971 roku formalnie realizował zadania Zarządu Głównego WOPR na terenie województwa szczecińskiego a później województwa zachodniopomorskiego.

Zobacz również

Mgła ogranicza widzialność poniżej 1000 metrów

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w …

2 komentarze

  1. Witam, proszę się nie obawiać, bezpieczeństwo mieszkańców i wypoczywających nie będzie w żaden sposób zagrożone. Żaden element Systemu Bezpieczeństwa Wodnego nie ucierpi w wyniku różnicy stanowisk z Zarząd Główny WOPR w Warszawie. Potwierdza to też Wiceprezes Zarząd Główny WOPR p. Paweł Błasiak w Radio Szczecin. http://radioszczecin.pl/1,357302,zachodniopomorskie-wopr-poza-wopr-dyskusja-w-rsn
    Spór trafił do kancelarii prawnej i ona dalej będzie prowadziła tę sprawę. Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie i potwierdza gotowość ratowników na kąpieliskach. W dniu 27.07, w związku z awarią prądu na bazie nie mogło dodzwonić się do ratowników wodnych w Świnoujściu. Dzisiaj dodano awaryjny numer i kontakt z ratownikami został potwierdzony. Oby tak dalej do końca sezonu, bez konieczności uruchamiania akcji ratunkowych i przypadków utonięć.

  2. moze w koncu ktos zauwazyl ze wopr to nie jest prywatna firma nocne jazdy autem smiganie z dziewczynami na skuterze czy pontonem i bardzo dobrze ze ktos sie dobral im do du….y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.