Strona główna / Lokalne / Ostry konflikt w WOPR. Odbije się na bezpieczeństwie wypoczywających?

Ostry konflikt w WOPR. Odbije się na bezpieczeństwie wypoczywających?

Poszło o pieniądze! Zachodniopomorski WOPR nie odprowadzał składek członkowskich do Warszawy. W efekcie, WOPR wykluczył ich z organizacji. Ratownicy muszą oddać sprzęt zakupiony przez krajowy WOPR, a także zaprzestać korzystania z nazwy WOPR. Mowa o kwocie 15 020,77 zł za lata 2014, 2015 i 2016.

22 kwietnia 2017 roku decyzją Zarządu Głównego WOPR w Warszawie z wykazu jednostek wojewódzkich WOPR wykreślono Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego. Sprawa dotyka także ratowników z WOPR Świnoujście.

Tomasz Zalewski z zachodniopomorskiego WOPR zapewnia, że system bezpieczeństwa wodnego w województwie zachodniopomorskim, koordynowany przez organizację funkcjonuje prawidłowo. Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie, to ponad 500 ratowników na obszarach wodnych i kilkanaście grup interwencyjnych.

WOPR Województwa Zachodniopomorskiego jest stowarzyszeniem, które powstało samodzielnie w 1968 roku jako WOPR w Szczecinie, zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń i związków w 1969 roku, a dopiero w 1971 roku stał się członkiem rzeczywistym Zarządu Głównego WOPR w Warszawie. Od samego początku był organizacją powołaną do ratowania osób tonących, od 1971 roku formalnie realizował zadania Zarządu Głównego WOPR na terenie województwa szczecińskiego a później województwa zachodniopomorskiego.

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

2 komentarze

  1. Witam, proszę się nie obawiać, bezpieczeństwo mieszkańców i wypoczywających nie będzie w żaden sposób zagrożone. Żaden element Systemu Bezpieczeństwa Wodnego nie ucierpi w wyniku różnicy stanowisk z Zarząd Główny WOPR w Warszawie. Potwierdza to też Wiceprezes Zarząd Główny WOPR p. Paweł Błasiak w Radio Szczecin. http://radioszczecin.pl/1,357302,zachodniopomorskie-wopr-poza-wopr-dyskusja-w-rsn
    Spór trafił do kancelarii prawnej i ona dalej będzie prowadziła tę sprawę. Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie i potwierdza gotowość ratowników na kąpieliskach. W dniu 27.07, w związku z awarią prądu na bazie nie mogło dodzwonić się do ratowników wodnych w Świnoujściu. Dzisiaj dodano awaryjny numer i kontakt z ratownikami został potwierdzony. Oby tak dalej do końca sezonu, bez konieczności uruchamiania akcji ratunkowych i przypadków utonięć.

  2. moze w koncu ktos zauwazyl ze wopr to nie jest prywatna firma nocne jazdy autem smiganie z dziewczynami na skuterze czy pontonem i bardzo dobrze ze ktos sie dobral im do du….y

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.