Strona główna / Lokalne / Co z tym sezonem? Czy branża turystyczna odrobi straty?

Co z tym sezonem? Czy branża turystyczna odrobi straty?

Wszystko wskazuje na to, że mijający lipiec będzie dla świnoujskiej branży turystycznej jednym z najgorszych w ciągu ostatnich kilku lat. Większość naszych rozmówców uważa, że winna jest pogoda. Nie brakuje też opinii o słabej i niedoinwestowanej promocji miasta oraz drożyźnie.

– Nie pamiętam tak słabego lipca – mówi Andrzej Lipek, współwłaściciel jednego z pensjonatów. – Mamy ukompletowanie na poziomie 60 proc. 20 lipca, czyli w środku tzw. wysokiego sezonu! – załamuje ręce. – Podobną sytuację ma wielu moich znajomych. Obroty na stoiskach przy promenadzie też są zdecydowanie niskie. Jak tak dalej pójdzie, zima nie będzie wesoła- dodaje.

Słaby lipiec nie jest problemem tylko dla naszej branży. Podobnie jest także w innych, nadmorskich miejscowościach, choć np. w Rewalu problem jest podobno mniejszy. Dlatego nie brakuje głosów, że winna jest sama branża, która spowodowała, że urlop w Świnoujściu jest droższy niż np. w niemal zawsze słonecznej Bułgarii.

– Ostatni raz wypoczywam w Świnoujściu. Nie dość że pada, komary żrą to ceny z kosmosu – mówi Adam Brzozowski z Warszawy. – Pięknie. Ale za granicą też jest pięknie. I jest słońce.

Wśród branży nie brakuje także opinii, że budżet przeznaczony na promocję i wsparcie turystyki jest za mały. Szczególnie jeżeli porówna się go np. z budżetem Sopotu, czy nawet Kołobrzegu.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Świnoujską Organizację Turystyczną.

– Liczymy, że branża odrobi straty w sierpniu. Oby był piękny – mówi Piotr Piwowarczyk. – Sezon jest rzeczywiście słabszy niż zazwyczaj, ale na jego podsumowanie, tego wysokiego, przyjdzie czas jesienią.  Co do budżetu na promocje, będziemy wnioskować, aby prezydent zwiększył go w przyszłorocznym budżecie.

Zobacz również

Ciekawe pamiątki z przeszłości. Do czego mogły służyć?

Od niedawna w posiadaniu Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu są biedermeierowskie flakony ze szkła, pochodzące …

5 komentarzy

  1. Po co narzekać, pisać bzdury… W Zinnowitz masz wiejską infrastrukturę, a Bułgaria oprócz hoteli, to wokół bida i slamsy. W Monaco to jest klasa…! ???? Pokażcie mi drugi taki kurort w Polsce, gdzie nie ma hołoty, może sopocki Monciak, albo Kołobrzeskie molo? Ludzie pojedźcie, objedźcie, zwiedźcie nasze wybrzeże. Usiądźcie o rożnych porach dnia i nocy, zjedzcie dobrą rybę, popijcie trunkiem, spróbujcie sie odprężyć. W końcu przyjeżdzacie na wakacje! Świnoujście pod tym względem jest wyjątkowe, ludzie na poziomie, inna kultura, serwis i usługi hotelarskie na ***** poziomie i ta plaża, nie ma takiej drugiej w Europie. Uwierzcie mi albo nie… To sprawdźcie. Pozdrawiam.

  2. Wszystkiemu jest winne miasto i jego prezydent

  3. Ceny jak z kosmosu i tylko narzekać potrafią!

  4. były turysta

    Gdyby Świnoujście miało coś do zaoferowaia, pogoda nie byłaby straszna. Drogo, zero infrastruktury, a do tego syf na plaży. Od paru lat zamieniłem Świnoujście na Zinnowitz i jest o niebo lepiej (i ceny podobne)

    • Najpiękniejsze miasto nadmorskie w Polsce. Kocham tam przebywać. Piękna czysta plaża. TYLKO Świnoujscie. Nadmorski Nr 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.