Strona główna / Hobby / Rozkoszuj się wakacjami w siodełku
Foto: Robert Ignaciuk

Rozkoszuj się wakacjami w siodełku

Rower jest jednym z ulubionych środków transportu na wyspie Uznam. Zakątki Świnoujścia i okolic najlepiej odkrywać na rowerze, z dala od ruchu ulicznego, stresu i korków. Na dwóch kółkach zobaczymy zakątki nieosiągalne dla zmotoryzowanych turystów. Sieć ścieżek rowerowych jest wciąż rozbudowywana.

W granicach administracyjnych jest blisko 100 kilometrów dróg rowerowych, samej tylko lewobrzeżnej części miasta, ograniczonej terytorialnie przez Świnę i granicę państwową, znajduje się obecnie ponad dwadzieścia kilometrów ścieżek rowerowych, które łączą najważniejsze punkty kurortu – śródmieście, port, dzielnicę nadmorską i łączą się z niemieckimi kurortami. Po niemieckiej części wyspy Uznam sieć ścieżek ma długość ponad 200 kilometrów. Jest gdzie jeździć!

Gdy poczujemy się zmęczeni, możemy zatrzymać się i naładować akumulatory, próbując bałtyckich przysmaków w licznych knajpkach przy promenadzie, albo podziwiając uroki nadmorskiej plaży.

Jeśli zapomnieliśmy o zabraniu własnego roweru, bez problemu wypożyczymy „dwa kółka” w licznych wypożyczalniach rowerowych. Większość hoteli i apartamentów oferuje  możliwość wypożyczenia rowerów.

Zobacz również

Rybacka lina wkręciła się w śrubę promu

Do około godziny 12.00 przeprawę promową Warszów (promy Bielik) będzie obsługiwały dwa, a nie trzy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.