Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA I FILM] Ahlbeck: Pokazali modę plażową

[ZDJĘCIA I FILM] Ahlbeck: Pokazali modę plażową

Pierwszy kostium kąpielowy z prawdziwego zdarzenia pojawił się w połowie XIX wieku. Turystyka stawała się coraz bardziej popularna, a same kąpiele ze zdrowotnych – polegających na byciu zanurzonym w wodzie, zmieniły się w rekreacyjne. Ludzie zaczęli pływać. Dla zdrowia i samej potrzeby uprawiania wysiłku fizycznego.

Jednak dotychczasowe stroje bardzo w tym przeszkadzały. Długie, płócienne suknie będące wyznacznikiem kobiecej mody plażowej kompletnie się do pływania nie nadawały. Znaleziono więc i na to rozwiązanie! Na plażach pojawiły się suknie, najczęściej flanelowe, w ciemnych kolorach, które obwiązywano wstążkami dookoła pasa, aby ułatwić poruszanie się w wodzie.

W niedzielę, podczas festynu w Ahlbecku pokazano modę plażową od połowy XIX wieku. Trudno sobie wyobrazić jak można było w niektórych kreacjach pływać, o opalaniu się nie wspominając.

Zobacz również

Między działkowcem a opiekunem kota. Magistrat pomaga osiągnąć konsensus

Na terenie ogrodów działkowych w Świnoujściu od długiego czasu bytują koty wolnożyjące. Między opiekunami zwierząt, …

Jeden komentarz

  1. Dawniej opalanie się nie było modne. Opalony był tylko plebs bo musiał pracować w słońcu. Ludzie z wyższych sfer chronili skórę przed słońcem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.