Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA I FILM] Ahlbeck: Pokazali modę plażową

[ZDJĘCIA I FILM] Ahlbeck: Pokazali modę plażową

Pierwszy kostium kąpielowy z prawdziwego zdarzenia pojawił się w połowie XIX wieku. Turystyka stawała się coraz bardziej popularna, a same kąpiele ze zdrowotnych – polegających na byciu zanurzonym w wodzie, zmieniły się w rekreacyjne. Ludzie zaczęli pływać. Dla zdrowia i samej potrzeby uprawiania wysiłku fizycznego.

Jednak dotychczasowe stroje bardzo w tym przeszkadzały. Długie, płócienne suknie będące wyznacznikiem kobiecej mody plażowej kompletnie się do pływania nie nadawały. Znaleziono więc i na to rozwiązanie! Na plażach pojawiły się suknie, najczęściej flanelowe, w ciemnych kolorach, które obwiązywano wstążkami dookoła pasa, aby ułatwić poruszanie się w wodzie.

W niedzielę, podczas festynu w Ahlbecku pokazano modę plażową od połowy XIX wieku. Trudno sobie wyobrazić jak można było w niektórych kreacjach pływać, o opalaniu się nie wspominając.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Jeden komentarz

  1. Dawniej opalanie się nie było modne. Opalony był tylko plebs bo musiał pracować w słońcu. Ludzie z wyższych sfer chronili skórę przed słońcem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.