Strona główna / Lokalne / Policjanci pilnują bezpieczeństwa na Tall Ships Races

Policjanci pilnują bezpieczeństwa na Tall Ships Races

Mija kolejna doba policyjnej operacji „Regaty 2017”. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich znajdujących się w okolicach szczecińskich Wałów Chrobrego, gdzie odbywa się finał regat The Tall Ships Races Szczecin 2017. W zabezpieczeniu przez całą dobę uczestniczą policjanci wszystkich pionów. Wszystko po aby odwiedzającym Szczecin podczas regat pozostały z pobytu w naszym mieście tylko mile wspomnienia.

Za nami oficjalne otwarcie finału regat The Tall Ships Races 2017, dziś kolejny dzień atrakcji przygotowanych przez organizatorów dla mieszkańców, gości i turystów. Już od piątku wszyscy licznie odwiedzają Wały Chrobrego i szczecińskie nabrzeża podziwiając żaglowce z całego świata.

Każdego dnia tysiące osób odwiedzą ten rejon miasta.

Już trzecią dobę dbamy o bezpieczeństwo uczestników regat The Tall Ships Races 2017. Na ulicach jest więcej policjantów, którzy wspierani są przez funkcjonariuszy innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Szczecińskich policjantów wspomagają koledzy z innych województw. Ulice naszego miasta patrolują również patrole polsko – niemieckie.

Na głównych arteriach Szczecina policjanci i funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej kierują ruchem. Mundurowi nadzorują to co dzieje się na drogach, sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz podejmują ręczne kierowanie ruchem w sytuacji, gdy tworzą się zatory drogowe.

W centrum Szczecina w rejonie, gdzie odbywa się impreza, uliczki patrolują policjanci Oddziałów Prewencji oraz nieumundurowani funkcjonariusze. W okolicach Wałów spotkamy policyjne posterunki wspomagane przez przedstawicieli innych służb, a w rejonie imprezy zastaniemy przewodników z psami służbowymi oraz patrole policji konnej.

Nad bezpieczeństwem osób przebywających w Szczecinie w trakcie finału regat The Tall Ships Races 2017 policjanci czuwają nie tylko z lądu, ale także z wody i powietrza.

W ciągu ostatniej doby policyjnej operacji „Regaty 2017” funkcjonariusze skontrolowali ponad 190 pojazdów i wylegitymowali blisko 2400 osób. W punktach przesiewowych przeprowadzono prawie 4 tys. kontroli. W tym dniu służbę pełniło ponad 1500 policjantów.

Przed policjantami kolejny pracowity dzień zabezpieczenia, a dla mieszkańców i odwiedzających Szczecin wiele nowych atrakcji i koncertów.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.