Strona główna / Lokalne / Groźne potrącenie. Mężczyzna zabrany śmigłowcem do szpitala
Rowerzysta upadając, uderzył głową o asfalt. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Foto: Czytelnik

Groźne potrącenie. Mężczyzna zabrany śmigłowcem do szpitala

Rowerzysta trafił do szpitala po tym jak potrącił go kierowca skody. Obrażenia głowy okazały się na tyle poważne, że lekarz pogotowia ratunkowego zadecydował o konieczności przetransportowania poszkodowanego do szpitala przy użyciu śmigłowca.

Do zdarzenia doszło w środę na ulicy Karsiborskiej przy sklepie Mrówka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzysta nie upewniając się, że może wyjechać na ulicę, wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód.

– Dwa inne samochody też chciały wyjechać na ulicę. Rowerzysta je ominął i wjechał wprost pod jadący samochód osobowy. Pracuję nieopodal. Tu jest szczególnie niebezpiecznie. Brakuje przejścia dla pieszych, znaku ograniczającego prędkość. Wiele razy widziałam w tym miejscu niebezpieczne sytuacje – opowiada świadek wypadku.

Do czasu wykonania przez policjantów wszystkich czynności związanych z wypadkiem, fragment ulicy Karsiborskiej jest nieprzejezdny.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

12 komentarzy

 1. Rowerzyści w Świnoujściu i nie tylko w Świnoujściu to istna plaga. Przejazd w miejscach niedozwolonych, wtargnięcia na przejścia dla pieszych, jazda po chodnikach to norma – wystarczy stanąć na skrzyżowaniu by zobaczyć, że takie sytuacje stają się normą. Pozostaje zagadką gdzie jest w takich sytuacjach policja? Przecież wystarczyłoby dwa razy w tygodniu stanowczo zastosować prawo. Panowie Policjanci mandaty za taką jazdę są skuteczne i wiadomość o takim działaniu szybko pójdzie w świat i zdyscyplinuje niesfornych rowerzystów.

 2. Niestety przejścia nie ma. Dla pieszych.. Sama. Kiedyś musiałam udać się do mrówki z dzieckiem. W wózku… Myślałam. Ze zawału dostanę zanim tam dotarłam jak i wróciłam na chodnik ????????????.. ????????????????????????????????????

 3. Brak ograniczenia prędkości? Proszę mnie nie rozsmieszać tam jest ograniczenie predkosci do 40 km/h

 4. Odyseusz gdzie obok Mròwki masz przejscie dla pieszych?? Sam obejrzyj dobrze miejsce a później się wypowiadaj i umoralniaj innych

 5. Odpowiadać przed sądem powinien TEN urzędnik lub CI urzędnicy , którzy znieśli przepis zobowiązujący przyszłych rowerzystów do zdawania na rowerowe prawo jazdy.
  Obserwuję kompletny brak znajomości przepisów ruchu drogowego wśród rowerzystów.
  To co się dzieje w polskich miastach i miasteczkach to horror i zgroza.
  Odrębna cela należy się tym którzy projektowali ścieżki rowerowe z fantazyjnym „S” tuż przed skrzyżowaniem.
  Kierowca samochodu nie ma żadnych szans dostrzec w porę pędzącego ze słuchawkami na uszach rowerzysty.
  P.S
  A gdzie się podziały kaski rowerowe ?

 6. sa tam przejscia dla pieszych ( nie mylic z pedzacymy rowerzystamy) takze jest tam ograniczenie dla samochodow,no ale jak rowerzysta nie zchodzi z roweru na przejsciu tylko wjezdza to czego mozna sie spodziewac?niech ten tzw swiadek poogłada sie jak tam jest oznakowane jezdnie i chodniki a potem mówi bzdury.

  • ⧿ⴺΔⴻⵒϢΖΗᦿΓ⧿

   Kierowcy samochodów też powinni wychodzić z samochodów i przepychać swoje złomy przez pasy.

  • Kierowca i rowerzysta

   Ile razy wyjechał mi rowerzysta nagle POD PRĄD przed maskę samochodu w Świnoujściu to nie zliczę. Niestety nie wszyscy znają podstawowe zasady ruchu drogowego. 🙁 Rowerzyści jeżdżą bardzo niebezpiecznie.

  • Przecież tam nie ma żadnego przejścia dla pieszych.

  • Pleciesz Pan Bzdury jak mało który! Proszę przeczytać ponownie swój komentarz, może Pan zrozumie…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.