Strona główna / Lokalne / Już za tydzień SAIL ŚWINOUJŚCIE. Zapraszamy na rejsy pod żaglami

Już za tydzień SAIL ŚWINOUJŚCIE. Zapraszamy na rejsy pod żaglami

W piątek 18 sierpnia przy Wybrzeżu Władysława IV zacumują żaglowce biorące udział w 9. Sail Świnoujście. W tym roku miasto będzie gościć 9 jednostek. Na wszystkich będzie można popłynąć w 2-godzinny rejs po morzu. Sprzedaż biletów: www.bilety.polsail.org oraz w dniach 16-17. sierpnia 2017 – na promenadzie w kasie przy Muszli Koncertowej, w godz. 10.00-20.00, 18-20. sierpnia.2017 – na terenie imprezy w namiocie organizatora, w godz.10.00-19.00.

Pięć z nich to duże jednostki: Albert Johannes (trzymasztowy szkuner, 46 m), Kapitan Borchard (trzymasztowy szkuner, 45 m) Santa Barbara Anna (trzymasztowy szkuner, 40 m), Minerva (trzymasztowy szkuner gaflowy, 49 m), Mercedes (dwumasztowy z ożaglowaniem rejowym, bryk 50 m). Do grupy mniejszych jednostek uczestniczących w tegorocznym Sail Świnoujście należą:  Ernestine, Bonawentura, Baltic Star i Kattenturm.

Sail Świnoujście to również piosenka morska, a to za sprawą 33. Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak 2017”. Scena festiwalowa gościć będzie przez 3 dni najlepszych wykonawców z Polski., którzy jak co roku umilą czas publiczności. Koncerty odbywać się będą również  na pokładach wybranych żaglowców.

Na lądzie natomiast czeka mnóstwo atrakcji związanych z jarmarkiem, gdzie oprócz stoisk handlowych i gastronomicznych będzie funkcjonowała osada rybacka oraz strefa dla dzieci. Nie zabraknie wesołego miasteczka.

Żeglarskie emocje czekają także na tych, którzy wolą obserwować żagle z lądu. Równolegle do Sail Świnoujście odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa w Match Racingu, Mistrzostwa Polski w Klasie Finn Masters oraz Puchar Polski w Klasie Delphia24. W zależności od warunków pogodowych widowiskowe regaty będą się odbywały na wodach Zatoki Pomorskiej lub Świny. Tradycyjnie w tym czasie odbędą się również Regaty Wiatrak.

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.