Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA I FILM] Plaża na Warszowie przeżywa oblężenie turystów!

[ZDJĘCIA I FILM] Plaża na Warszowie przeżywa oblężenie turystów!

Nie trzeba przeprawiać się promem. Dookoła cisza i spokój. We wtorek plaża na Warszowie przeżywała prawdziwy najazd plażowiczów. Na największym przyplażowym parkingu zabrakło miejsc. Turyści zostawiali swoje pojazdy przy terminalu LNG.

– Dziś jest tu tak dużo ludzi jak przed budową gazoportu, gdy na plaży było gwarnie i kolorowo. Pamiętam jeszcze czasy, gdy funkcjonował tu niewielki bar plażowy. Brakuje go dzisiaj. Cieszy, że chętnych do opalania się na naszej plaży nie brakuje – mówi jeden z mieszkańców Warszowa. – Martwić może jedynie brak infrastruktury dla turystów – dodaje.

Plaża na Warszowie ma wydzielone 100-metrowe strzeżone kąpielisko z jedną wieżyczką ratowniczą.  Zamiast toalety, ustawiono dwa plastikowe toi toie. W takie dni jak wtorek – niewystarczające. Nie ma także możliwości wypożyczenia parawanu, kosza plażowego, czy leżaka.

Jak się okazuje, nie tylko plaża na Uznamie cieszy się popularnością. Także plaża na Warszowie pęka w szwach, gdy na niebie pojawi się słońce.

– Las przy samej plaży dodaje jej uroku. Aż się chce, aby człowiek obcował z naturą. Do tego dobra książka i odpoczynek jak marzenie – mówi pani Grażyna.

Plażę na Warszowie wybierają ci, którzy nie chcą przeprawiać się promem. Jest szersza niż w Międzyzdrojach. Słońce zatem przyciąga na Warszów nie tylko mieszkańców prawobrzeżnych dzielnic, ale sądząc po tablicach rejestracyjnych samochodów pozostawionych na parkingu, także szczecinian, stargardzian i goleniowian.

We wtorek popularnością cieszyła się nie tylko plaża na Warszowie. Sporo letników wypoczywało na wysokości Łunowa, a także przy Lubiewie.

 

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

9 komentarzy

  1. … i jeszcze jedno, dziękuję Ratownikom, którzy mimo (moim zdaniem) uwłaczających warunków pracy jakie im zorganizowano – nagrzany do czerwoności blaszak socjalny (może gospodarczy), i dwie toalety łącznie z taką ilością turystów, zdecydowali się pracować dla nas mieszkańców i turystów, którzy sobie cenią tę plażę.

  2. A Pan Prezydent z uporem maniak twierdzi, że na Prawobrzeżu nie ma turystyki. Powiedziałabym, że wręcz przy każdej nadarzającej się okazji drwi z tego. Zalecam zmianę analityków/doradców Panie Prezydencie, bo się Pan ośmiesza tymi wypowiedziami. A gospodarstwa agroturystyczne i inne turystyczne obiekty Pan wręcz obraża, bo bez Pana wsparcia sobie muszą radzić.

  3. Panie Anonim, sezon letni trwa raptem dwa miesiące a żyć i pracować trzeba 12 miesięcy.

  4. oj tak natura las to jest to czego pragną do odpoczynku ludzie

  5. Całe wakacje jest oblężenie. Trudno zaparkować auto. Dwie niby toalety to pomyłka. Tak samo z jedną wieżyczką ratowników. I ta droga dojazdowa. I jeszcze brak pobocza dla rowerzystów na Barlickiego do Ku Morzu.

  6. Najlepsza plaża pod słońcem na Warszowie ☺️polecam

  7. Zatem może radni Świnoujścia niech pomyślą nad inwestycjami turystycznymi na prawobrzeżu, a nie na siłę chcą je uprzemysłowiać. Zamiast badziewnego terminala kontenerowego, który ma przynieść znikome wpływy do kasy miasta rozwinać branżę turystyczną przynoszącą dużo większe wpływy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.