Strona główna / Lokalne / Ten pomysł może zlikwidować kolejki do promów

Ten pomysł może zlikwidować kolejki do promów

W miniony czwartek Dorota Mikulska i Sławomir Nowicki w imieniu stowarzyszenia i Klubu Radnych Grupa Morska – Cała Naprzód, skierowali do Janusza Żmurkiewicza, prezydenta Świnoujścia, wniosek o podjęcie działań zmierzających do zlikwidowania uciążliwych kolejek na przeprawie promowej obsługiwanej przez „Bieliki”.

Wszyscy mieszkańcy naszego miasta, nie tylko ci posiadający samochody, wiedzą, że problem długiego oczekiwania na przeprawienie się samochodem pomiędzy wyspami Uznam i Wolin jest bolączką świnoujścian od wielu lat. Wprawdzie w piątki i niedziele od południa są wprowadzane dodatkowe kursy promów, to przecież nie bez znaczenia jest również przeprawa w inne dni, szczególnie w okresach wzmożonego ruchu.  Dlatego członkowie Grupy Morskiej zwrócili uwagę na potrzebę uruchomienia trzeciego promu w poniedziałki od rana do godz. 17.00, a we wtorki, środy i czwartki w godzinach szczytu.

W uzasadnieniu napisano: „Dobra kondycja budżetu miasta, za sprawą inwestycji  niosących wysokie wpływy budżetowe, naszym zdaniem pozwala na uruchomienie działań zmierzających do poprawy komfortu życia mieszkańców w tym bardzo ważnym dla nich zakresie.

Przypomnijmy, że na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, w czerwcu utworzono na Warszowie piąty pas dla samochodów oczekujących na przeprawienie się „Bielikiem”, co spowodowało, że przy ich dużej liczbie ulica Barlickiego nie jest zablokowana.

 

Zobacz również

PKP Intercity: z soboty na niedzielę zmiana czasu – 15 pociągów stanie na godzinę

W najbliższy weekend w nocy z 30 na 31 sierpnia, w związku ze zmianą czasu …

5 komentarzy

  1. Kolejna ustawka Grupy Morskiej i prezydenta. To już nawet nie jest śmieszne. To jest żałosne.

  2. Ewidentnie pomysł pod publiczkę i wybory. Dla mnie ten Nowicki jest już tak skompromitowany, że żaden pomysł mu nie pomoże. Grupa Morska to ludzie jakiś interesów i tyle. Dlaczego nie wnioskowali o trzeci prom przed sezonem? nie wiedzieli co sie przez całe wakacje działo ile trzeba było czekać???????? teraz ich nagle olśniło? poza tym bezmyślnie popierają prezydenta który rozdaje zezwolenia na Bieliki na prawo i lewo wszystkim apartamentowcom i stąd takie kolejki. Przestać wydawać zezwolenia! Bielik miał być dla MIESZKAŃCÓW, turyści na Karsibór, tam przeciez pływają trzy tanie Karsibory.

  3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Normalnie tytan intelektu odkrył Amerykę.

  4. Fakt, że kolejki się pojawiają, lecz każdy kierowca wie ile czasu trzeba czekać. Czas oczekiwania nie jest większy niż 40 minut – niezależnie czy sa 2 lub 3 promy. Absurdalny pomysł. Absurdalne wydatki. Tak samo jak absurdalny jest wnioskodawca.

  5. radny niech sie ogarnie bo najpierw nam faszeruje terminal kontenerowy pozniej kladke ktorej niema od 3 lat piaty pas niewiadomo poco a teraz wie ze poleci ze stolka na zbity pysk za to wszystko to jaki aniol milosierdzia sie znalazli prosi o dodatkowy prom dla mieszkancow tylko niech radny pamieta bo jako rzeznik w swinoujsciu juz rzezni tez niema blazen jeden

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.