Strona główna / Lokalne / Lekkoatleci mają gdzie trenować. Stadion jest gotowy

Lekkoatleci mają gdzie trenować. Stadion jest gotowy

Rozbudowany obiekt jest ogólnodostępny i ma Certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla stadionu lekkoatletycznego kategorii V.  Jest także monitorowany. Rozbudowa i oświetlenie kosztowało w sumie prawie 2,9 mln złotych, ale na część udało się pozyskać pieniądze z funduszy zewnętrznych.

Wraz z budową oświetlenia na stadionie – dotąd tylko piłkarskim – powstały jeszcze 4-torowa okrężna bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów, 6-torowa bieżnia prosta o dystansie 100 metrów, także do biegów z przeszkodami (rów z wodą) oraz a także stanowiska do skoku wzwyż, w dal, trójskoku i o tyczce, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem.

– Projekt był konsultowany z przedstawicielami klubów sportowych działających w naszym mieście. Jest również uzgodniony i zaakceptowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki – dodaje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Wykonawcą inwestycji  była  firma „Gretasport” z Dąbrowy Górnicznej, która wygrała przetarg. Jej oferta opiewa na 2 mln 898 tys. złotych, w tym 1,1 mln złotych oświetlenie.

– Oprócz prac budowlanych, niezbędne było wykonanie innych prac, a wcześniej rozbiórkowych – dodaje Robert Karelus i wyjaśnia:  – To chociażby demontaż, a w części przełożenie, istniejącego ogrodzenia, demontaż, a potem ponowne obsianie trawą części murawy, czy rozbiórka schodów. To również budowa schodów i murów oporowych, ciągów komunikacyjnych pomiędzy bieżnią i trybunami.

Na inwestycje miastu udało się uzyskać dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Sportu i Turystyki w ramach  Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Podobnie, jak oświetlenie, lekkoatletyczna część stadionu ma być gotowa do września 2016 r.

BIK UM Świnoujście

Fot. OSiR Wyspiarz

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

5 komentarzy

 1. Niestety, Pan Karelus mija się z prawdą.
  Nic nie było konsultowane z Klubami sportowymi.
  Ciekawe kto pozwolił na montaż słupów stalowych 3 m. od linii końcowej boiska. W wyższej lidze stadion nie zostanie dopuszczony do rozgrywania meczów. No ale za to mamy możliwość rozgrywania emocjonujących zawodów w pchaniu kulą lub rzutem młotem… Nie mogę się doczekać!
  Przy okazji, ciekaw jestem kto wpadł na genialny pomysł ulokowania skateparku w jedynym możliwym miejscu na wybudowanie boiska treningowego, które – to wie każdy – jest już w naszym mieście KONIECZNE.
  No chyba, że nie jest konieczne, bo zamiast trenować grę w piłkę można trenować KARATE HEHE

  • Widać, że trochę jesteś do tyłu, era kopaczy w naszym mieście to już historia, dlatego inwestycje sportowe są realizowane w ten sposób, żeby każdy znalazł coś dla siebie, polecam zrzucić klapki z oczu i poszerzyć swój ubogi horyzont na szeroko pojęty sport

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Po co jakiś matoł kazał, to zlikwidować, żeby teraz z powrotem, to zrobić i wywalić publiczny szmal?
  Kolejny bubel . . .

 3. szkoda że BIK UM Świnoujście zapomniał dodać z jakim opóźnieniem ukończono roboty i czy firma została obciążona jakąkolwiek karą z tego tytułu, skoro jak piszą, część lekkoatletyczna miała być ukończona do września ale 2016 roku !!!

 4. tylko dlaczego cześć słupów stoi na murawie boiska czy nie spowoduje to iż będzie trzeba zmniejszyć powierzchnie boiska piłkarskiego i czy będzie ono nadal spełniało wymogi PZPN ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.