Strona główna / Lokalne / Wyrwali mu kluczyki. 24-latek ledwo stał na nogach

Wyrwali mu kluczyki. 24-latek ledwo stał na nogach

Dzięki swojej zdecydowanej postawie prawdopodobnie zapobiegli tragedii na drodze. W Świnoujściu przypadkowi świadkowie udaremnili jazdę pijanemu mężczyźnie i wezwali Policję. 24-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie blisko 2,2 promila alkoholu.

W sobotę około północy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie od osób, które ujęły pijanego kierowcę.

– Skierowani na ulicę Chopina policjanci zastali na miejscu dwóch mężczyzn, którzy przekazali im ujętego kierowcę. Zgłaszający interwencję wyjaśnili, że zauważyli zataczającego się mężczyznę, który wsiadł do samochodu marki Ford i ruszył z miejsca. Świadkowie podbiegli wtedy do pojazdu i wyciągnęli ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając kierującemu dalszą jazdę – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Kiedy siedzący za kierownicą mężczyzna zaczął się wobec nich agresywnie zachowywać i próbować dalej jechać, wezwali na miejsce Policję.

Po przyjeździe mundurowych wskazany kierujący w dalszym ciągu zachowywał się agresywnie, miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem 24-letniego obywatela Ukrainy wykazało, że ma on w organizmie prawie 2,2 promile z tendencją rosnącą.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził resztę nocy. Dziś funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

24-latek stanie wkrótce przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności do lat dwóch i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15, mężczyzna będzie musiał uiścić świadczenie pieniężne w wysokości nie niższej niż 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Prawidłowa reakcja świadków spowodowała wykluczenie z dalszej jazdy pijanego kierowcy, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. To bardzo odpowiedzialne postępowanie przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich.

Zobacz również

Pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej już oświetlony 

Szybko zapadający zmrok utrudniał korzystanie z pumptrucka przy ulicy Grunwaldzkiej. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.