Strona główna / Lokalne / Ceny nieruchomości w Świnoujściu szaleją. W ciągu roku 9 proc. w górę

Ceny nieruchomości w Świnoujściu szaleją. W ciągu roku 9 proc. w górę

Ile trzeba zapłacić za metr kwadratowy mieszkania w rynku wtórnym, a ile za nowe? Świnoujście to jedno z nielicznych miast w Polsce w którym jeszcze przed rozpoczęciem budowy, mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki. Niewielu kupujących zwraca uwagę na jakość użytych materiałów do budowy. Kupują, bo ceny nieruchomości w nadmorskim mieście wciąż wzrastają.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy podrożały aż o 9 proc. Średnia cena nieruchomości wynosi 11 589 zł/m2. Jednak tę cenę mocno zawyża wartość apartamentów sprzedawanych w dzielnicy nadmorskiej.

Mieszkania w wieżowcu przy skrzyżowaniu ulic 11 listopada i Malczewskiego kosztują około 8,5 tys. zł za metr kwadratowy. Cena 35-metrowej kawalerki na II piętrze to koszt blisko 300 tys. złotych.

Dużo lepszą cenę za nowe mieszkanie można znaleźć w budowanym właśnie budynku mieszkalnym przy ul. Grunwaldzkiej. Za 41-metrowe mieszkanie 2-pokojowe zapłacimy ponad 260 tys. złotych (6,2 tys. za m2

Chociaż nie rozpoczęła się budynku wielorodzinnego przy ul. Monte Cassino, w miejscu po byłym urzędzie skarbowym, to cena za metr kwadratowy już została określona. Mieszkanie kupimy tu za 8,1 tys. zł za m2

Niewiele mniej zapłacimy na rynku wtórnym. 3-pokojowe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, wybudowane w 1992, o powierzchni 60 mto koszt 320 tys. złotych.

Nowych mieszkań nie buduje się w okolicach Świnoujścia – tam, gdzie ceny działek są zdecydowanie tańsze. Po wybudowaniu tunelu i usprawnieniu komunikacji pomiędzy lewo- i prawobrzeżem, tereny np. w Wolinie zyskałyby na atrakcyjności. Dziś w tej miejscowości cena metra kwadratowego na rynku wtórnym, to około 3 tys. złotych.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.