Strona główna / Lokalne / Spotkanie z dyrektorami. Przed pierwszym dzwonkiem

Spotkanie z dyrektorami. Przed pierwszym dzwonkiem

– Wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem chcielibyśmy Wam wszystkim podziękować za zaangażowanie i pomoc w bezbolesnym przeprowadzeniu reformy oświaty w naszym mieście – powiedział dziś Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka do dyrektorów publicznych szkół i przedszkoli. W trakcie spotkania omawiano również przygotowania placówek do nowego roku szkolnego, pożegnano dyrektorów, którzy odchodzą i oficjalnie wręczono nominacje ich następcom.

To dzięki tej naprawdę dobrej współpracy, w która włączyli się także rodzice, reforma oświaty w Świnoujściu jest jedną z najlepiej przeprowadzonych w całym Województwie Zachodniopomorskim i co ważne – bez zwolnień z pracy nauczycieli, za to z poprawą warunków edukacyjnych dzieci oraz młodzieży.

W trakcie spotkania omawiano również stan przygotowań placówek do nowego roku szkolnego, pożegnano dyrektorów, którzy przestają pełnić swoje funkcje i oficjalnie wręczono nominacje ich następcom.

Po 20 latach z funkcji dyrektora LO im Mieszka I odeszła Grażyna Szczodry. W wyniku konkursu na jej miejsce wybrano Piotra Adamczyka, dotychczasowego dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Z funkcji dyrektorów odeszli również: Anna Dul z Przedszkola Miejskiego nr 10 „Kolorowy Świat”, Renata Brudnik z Gimnazjum Publicznego nr 3 im Orła Białego, Mariola Babkinis z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod Żaglami” i Hanna Kubacka ze Szkoły Podstawowej nr 6 im Mieszka I. Stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im Mieszka I powierzono Edycie Tomaszek, wyłonionej w drodze konkursu, która dotychczas była dyrektorem Gimnazjum Publicznego nr 2 im Henryka Sienkiewicza.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Na Orliku będzie wymieniona nawierzchnia. Bezwonny granulat zastąpi ten ze zużytych opon

Granulat którym jest wyłożony Orlik przy ulicy Kościuszki będzie wymieniony na nowy. To efekt m.in. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.