Strona główna / Lokalne / Spotkanie z dyrektorami. Przed pierwszym dzwonkiem

Spotkanie z dyrektorami. Przed pierwszym dzwonkiem

– Wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem chcielibyśmy Wam wszystkim podziękować za zaangażowanie i pomoc w bezbolesnym przeprowadzeniu reformy oświaty w naszym mieście – powiedział dziś Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka do dyrektorów publicznych szkół i przedszkoli. W trakcie spotkania omawiano również przygotowania placówek do nowego roku szkolnego, pożegnano dyrektorów, którzy odchodzą i oficjalnie wręczono nominacje ich następcom.

To dzięki tej naprawdę dobrej współpracy, w która włączyli się także rodzice, reforma oświaty w Świnoujściu jest jedną z najlepiej przeprowadzonych w całym Województwie Zachodniopomorskim i co ważne – bez zwolnień z pracy nauczycieli, za to z poprawą warunków edukacyjnych dzieci oraz młodzieży.

W trakcie spotkania omawiano również stan przygotowań placówek do nowego roku szkolnego, pożegnano dyrektorów, którzy przestają pełnić swoje funkcje i oficjalnie wręczono nominacje ich następcom.

Po 20 latach z funkcji dyrektora LO im Mieszka I odeszła Grażyna Szczodry. W wyniku konkursu na jej miejsce wybrano Piotra Adamczyka, dotychczasowego dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Z funkcji dyrektorów odeszli również: Anna Dul z Przedszkola Miejskiego nr 10 „Kolorowy Świat”, Renata Brudnik z Gimnazjum Publicznego nr 3 im Orła Białego, Mariola Babkinis z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod Żaglami” i Hanna Kubacka ze Szkoły Podstawowej nr 6 im Mieszka I. Stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im Mieszka I powierzono Edycie Tomaszek, wyłonionej w drodze konkursu, która dotychczas była dyrektorem Gimnazjum Publicznego nr 2 im Henryka Sienkiewicza.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.