piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Za przejażdżkę elektryczną hulajnogą nawet 500 zł mandatu
Policja podkreśla, że osoby jeżdżące na elektrycznych hulajnogach po drogach publicznych muszą liczyć się z ryzykiem otrzymania mandatu. Foto: Wojciech Basałygo

Za przejażdżkę elektryczną hulajnogą nawet 500 zł mandatu

Kilka dni temu przy ulicy Słowackiego doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył samochód oraz hulajnoga napędzana silnikiem elektrycznym, w którym na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Świnoujscy policjanci przestrzegają przed konsekwencjami poruszania się po drogach publicznych, w strefach zamieszkania czy strefach ruchu urządzeniami typu seagway i elektryczna hulajnoga. Zgodnie z obowiązującymi przepisami urządzenia te są nie dopuszczone do ruchu i jeżdżąc nimi popełniamy wykroczenie.

– Policjanci reagują na takie wykroczenia pouczając bądź nakładając mandat karny – taryfikator przewiduje wysokość mandatu od 20 do 500 zł. Dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego rozmawiali z właścicielami wypożyczalni na terenie Świnoujścia i informowali, że osoby wypożyczające elektryczną hulajnogę czy seagwaya nie mogą poruszać się po drogach, o czym właściciel powinien ich poinformować – tłumaczy asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

W przypadku kolizji bądź wypadków drogowych z udziałem urządzeń nie dopuszczonych do ruchu, oprócz grzywny, trzeba liczyć się z faktem, że ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania. Dlatego zanim zdecydujemy się na podróżowanie po drogach hulajnogą bądź seagwayem, zastanówmy się najpierw nad wszystkimi konsekwencjami takiego zachowania.

Zobacz również

P. Szefernaker: do końca tygodnia do samorządów trafi ok. 4,5 mld zł

Do końca tygodnia do samorządów trafi jedna trzecia z prawie 13,7 mld zł, czyli ok. …

9 komentarzy

  1. oj jeździłem u kuzyna, bardzo fajna sprawa. on ma skymaster hoola z medexperta i pokusiłbym się o stwierdzenie że dla tych 500zł warto spróbować :p

  2. A ścieżki rowerowe to po co powstają tam z rowerzystami to by się chyba dogadali

  3. Bardzo dobrze, że będą karani! Jeżdżą jak debile tymi pierdołami… Jadąc samochodem człowiek szału dostaje, bo jeździć nie potrafią !!! Tylko się zastanawiam czy wjedzie pod maskę czy nie …. Zacznijcie używać mózgów przyjeżdżający do nas turyści, guzik nas obchodzi, że jesteście na wczasach i „wszystko wam wolno” !!!!

  4. Przydało by się wyjaśnienie dlaczego i kiedy zostanie to unormowane przepisami. Jest to taki sam środek lokomocji jak rower czy skuter – zależy od typu takiego elektrycznego pojazdu. Przepisy jak zwykle nie nadążają?

  5. Niestety w parku ich pełno,strach chodzić z dziecmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.