Strona główna / Lokalne / 19 Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen

19 Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen

W dniu 26.08.2017 r. odbyła się, w Zatoce Greifswaldzkiej  Morza Bałtyckiego między Wyspą Vilm, a Wyspą Rugia, duża impreza pływacka – 19 Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen na wodach otwartych.

W samych superlatywach można opowiadać o organizacji tak dużych zawodów. Na 2500 m wystartowało ok. 400 pływaków, a w tzw. Małym Vilmschwimmen ok. 50 młodych adeptów pływania na wodach otwartych. Każdy z zawodników startował w swojej kategorii.

Nasz kraj, nasze miasto Świnoujście oraz szkołę pływania AQUADO reprezentowało 9 zawodników Martyna Stefaniak, Dominika Stefaniak, Jakub Pocałuński, Jakub Sielewicz, Michał Stefaniak, Michał Nowak, Paweł Kradyna, Klaudiusz Stępniewski, Adam Wilmowicz. Na drugim stopniu podium zdobywając srebrne medale stanęli: najmłodsza uczestniczka Martyna Stefaniak w kategorii AK 0 rocznik 2010 i młodsi na 100 m , Dominika Stefaniak w kategorii AK 2 2006-2007 na 200 m, Jakub Sielewicz w kategorii AK 3  2004-2005 na 200 m. Na trzecim stopniu podium stanął Jakub Pocałuński w kategorii AK 3 2004-2005 na 200 m zdobywając medal brązowy. W kategorii AK 2 26-37 lat Paweł Kradyna zdobył 21 miejsce. W kategorii AK 3 38-50 lat wystartowało 4 naszych zawodników Adam Wilmowicz zajął 7 miejsce z czasem 39:45 min., trener Michał Stefaniak uplasował się na 16 pozycji z czasem 45:30 min., Michał Nowak na 30 miejscu z czasem 50:23 min. oraz Klaudiusz Stępniewski uplasował się na 67 miejscu z czasem 1:01:48.

Wyniki dostępne są na stronie zawodów www.vilmschwimmen.de

Pływanie na wodach otwartych różni się od tego basenowego. Płynąc należy obserwować gdzie się płynie, woda nie jest tak ciepła jak na pływalni i z całą pewnością mniej przejrzysta, co w znacznym stopniu ogranicza widoczność oraz nie ma przerw podczas płynięcia.

Zawody pod każdym względem: organizacyjnym i sportowym przygotowane super. Było to naprawdę wielkie święto pływaków.

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.