środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Grupa Morska: Opieka stomatologiczna dla świnoujskich dzieci

Grupa Morska: Opieka stomatologiczna dla świnoujskich dzieci

Lekarze dentyści alarmują, że stan uzębienia polskich dzieci jest bardzo zły. Niedostateczna  profilaktyka i kontrola są przyczyną zaawansowanej próchnicy, ubytków oraz innych chorób przyzębia.

Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym Stowarzyszenie Grupa Morska – Cała Naprzód, po przeprowadzonej kilka tygodni wcześniej rozmowie w tej sprawie, złoży prezydentowi Świnoujścia wniosek o otoczenie opieką stomatologiczną dzieci uczęszczających do świnoujskich szkół podstawowych. Będzie on dotyczył zorganizowania opieki stomatologicznej na prawo- i lewobrzeżu miasta poprzez otwarcie dostępnych tylko dla nich gabinetów, w których nasi najmłodsi mieszkańcy będą okresowo poddawani przeglądom, a wyniki i oparte na nich zalecenia będą przekazywane rodzicom, aby w oparciu o nie mogli zadbać o zdrowie swoich dzieci. Obecnie wszystkie działania profilaktyczne inicjowane są wyłącznie przez rodziców i opiekunów. Funkcjonujące w latach osiemdziesiątych szkolne gabinety dentystyczne i zatrudnieni tam lekarze sprawowali dobrą opiekę nad uzębieniem dzieci i w znaczącym stopniu wpływali na kontrolę stanu zdrowia, jak również kierowali do dalszego leczenia.

Istnieje możliwość  sfinansowania badań profilaktycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak koszty związane z utworzeniem i wyposażeniem gabinetów będą musiały spocząć na mieście, o czym wstępnie rozmawiano z prezydentem Januszem Żmurkiewiczem.

Jakie będą efekty tych starań dowiemy się już niebawem.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

11 komentarzy

 1. Grupa Morska podpięła się pod działania miasta o których słyszałem od dawna ale z których nic nie wynikło do tej pory. Chcą przypisać sobie coś w czym palcem nawet nie tknęli.

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Pewnie zaraz będą walczyć o zniknięcie słodyczy ze sklepów, żeby dzieci się nie stały jak, to mówiła koniówa kopacz „grubaskami”.

 3. Gdzie byli przez 3 lata? W dupie. Tam gdzie mają wyborców pomiędzy wyborami.

 4. W tym mieście chyba nie ma sensu robić nic dobrego… sami pierdzacy w stolki marudzacy ze wszystko zle nic nierobiacy malkontenci????

 5. Gdzie byliscie przez 3 lata? To jest fajny pomysl, lecz pytam sie! Gdzie byliście przez 3 lata?

 6. Super gratuluję pomysłu, dla mnie nie jest ważne czy przed wyborami,czy po bo najważniejsze są nasze dzieci i ich zdrowie, pomysłodawców serdecznie pozdrawiam i nie przejmuj ie sie zazdrosnikami

 7. Super gratuluję pomysłu, dla mnie nie jest ważne czy przed wyborami,czy po bo najważniejsze są nasze dzieci i ich zdrowie, pomysłodawców serdecznie pozdrawiam i nie przejmuj ie sie zazdrosnikami

 8. Odgrzewanie starych kotletów.. Weźcie wymyślcie w tej grupie coś nowego. Inaczej zobaczycie gdzie skończycie..

 9. panie radny z lunowa skoncz pozal sie boze ta kladke co omamiles ludzi z lunowa i przytoru las wycieliscie i co i nic jak zawsze ale promowac sie to umiecie widac ze goraco na stolkach sie robi i lapiecie sie juz dzieci bo cala reszta ma was w d……….

 10. Tak – zaczęła się kampania wyborcza. Partia/nie partyjna się uaktywniła. Próbujecie zmyć plamę, którą sami zrobiliście?

 11. Idźcie państwo stąd robić politykę gdzie indziej a nie na dzieciach. Jesteście tylko grupką ludzi którzy na pokaz wykonują pewne działania w których nie ma żadnej ideologi. Zbliżają się wybory, ale nie martwcie się. Wszyscy pamiętają o tym co robiliście… (albo i nie.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.