Strona główna / Lokalne / Podziemne Miasto na wyspie Wolin „Nowym Cudem Polski” National Geographic

Podziemne Miasto na wyspie Wolin „Nowym Cudem Polski” National Geographic

National Geographic Traveler ogłosił plebiscyt na 7 nowych cudów Polski. Nominowane były 32 miejsca. Czytelnicy wybrali zwycięzców w głosowaniu internetowym. Internauci oddali blisko 40 tys. głosów!

Dzięki głosom mieszkańców Świnoujścia i turystów, Podziemne Miasto wywalczyło tytuł Nowego Cudu Polski magazynu National Geographic. O ten tytuł starało się 30 atrakcji turystycznych z całej Polski. Konkurencja była nie byle jaka. Ten tytuł próbowało zdobyć m.in. Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, Kopalnia Guido, czy Zamek Królewski w Poznaniu. Podziemne Miasto na Wyspie Wolin zajęło 3 miejsce.

Tym samym Świnoujście jest jedynym miastem, które posiada aż dwa takie Cudy Polski magazynu National Geographic. Drugim, przypomnijmy, jest Fort Gerharda.

– Dziękujemy za wszystkie głosy, które na nas oddano. W plebiscycie udało nam się pokonać 29 innych pięknych miejsc i atrakcji, w tym między innymi Twierdzę Boyen, kopalnie Guido czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. – Dziękujemy szczególnie spółce Gaz System SA. która w 2017 roku jest mecenasem naszego muzeum. Dzięki takim partnerom Fort Gerharda i Podziemne Miasto prężnie się rozwija, a Muzeum Obrony Wybrzeża jest największą w Polsce niepubliczną placówką muzealną tego typu. Gaz System SA jest właścicielem Terminalu LNG w Świnoujściu. – mówi Piotr Piwowarczyk.

20 października podczas targów World Travel Show w Nadarzynie odbędzie się uroczysta gala, na której zostaną nagrodzeni zwycięscy 7. edycji plebiscytu.

 

Zobacz również

Międzyzdroje. Świąteczny jarmark i Festiwal Choinki

Coraz bliżej święta, coraz bliżej nas  i czas pomyśleć o świątecznych prezentach i  zakupie choinki. …

2 komentarze

  1. To w końcu pierwsze czy trzecie miejsce? Brały udział 30 czy 32 miejsca????

  2. Super! Gratulacje dla zwycięzców!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.