Strona główna / Lokalne / Podziemne Miasto na wyspie Wolin „Nowym Cudem Polski” National Geographic

Podziemne Miasto na wyspie Wolin „Nowym Cudem Polski” National Geographic

National Geographic Traveler ogłosił plebiscyt na 7 nowych cudów Polski. Nominowane były 32 miejsca. Czytelnicy wybrali zwycięzców w głosowaniu internetowym. Internauci oddali blisko 40 tys. głosów!

Dzięki głosom mieszkańców Świnoujścia i turystów, Podziemne Miasto wywalczyło tytuł Nowego Cudu Polski magazynu National Geographic. O ten tytuł starało się 30 atrakcji turystycznych z całej Polski. Konkurencja była nie byle jaka. Ten tytuł próbowało zdobyć m.in. Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, Kopalnia Guido, czy Zamek Królewski w Poznaniu. Podziemne Miasto na Wyspie Wolin zajęło 3 miejsce.

Tym samym Świnoujście jest jedynym miastem, które posiada aż dwa takie Cudy Polski magazynu National Geographic. Drugim, przypomnijmy, jest Fort Gerharda.

– Dziękujemy za wszystkie głosy, które na nas oddano. W plebiscycie udało nam się pokonać 29 innych pięknych miejsc i atrakcji, w tym między innymi Twierdzę Boyen, kopalnie Guido czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. – Dziękujemy szczególnie spółce Gaz System SA. która w 2017 roku jest mecenasem naszego muzeum. Dzięki takim partnerom Fort Gerharda i Podziemne Miasto prężnie się rozwija, a Muzeum Obrony Wybrzeża jest największą w Polsce niepubliczną placówką muzealną tego typu. Gaz System SA jest właścicielem Terminalu LNG w Świnoujściu. – mówi Piotr Piwowarczyk.

20 października podczas targów World Travel Show w Nadarzynie odbędzie się uroczysta gala, na której zostaną nagrodzeni zwycięscy 7. edycji plebiscytu.

 

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

2 komentarze

  1. To w końcu pierwsze czy trzecie miejsce? Brały udział 30 czy 32 miejsca????

  2. Super! Gratulacje dla zwycięzców!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.