Strona główna / Lokalne / Akcja charytatywna. Zebrano ponad 6 tys. złotych!

Akcja charytatywna. Zebrano ponad 6 tys. złotych!

W dniu 02.09.2017 r. przy moście Piastowskim na Wyspie Karsibór odbyła się wspaniała akcja charytatywna dla Hospicjum Domowego Przystań Caritas w Świnoujściu zorganizowana przez stowarzyszenie Polskie Ratownictwo Wodne. Akcja kierowana była do wszystkich, którzy chcieli poprzez zabawę i pływanie w wodach otwartych wspomóc działalność świnoujskiego Hospicjum. Inicjatorem akcji był Michał Stefaniak prezes PRW, który w ten sposób zakończył sezon pływacki na wodach otwartych.

Pływacy mogli wesprzeć działalność hospicjum płynąc wzdłuż mostu Piastowskiego. Dzieci, młodzież i dorośli mieli do pokonania dystanse 100 m, 200 m, 400 m (całą długość mostu Piastowskiego). Wprawieni pływacy ruszyli na trasę 10 km z Lubina do Mostu Piastowskiego. Na 10 km wystartowało 6 śmiałków ale przez trudne warunki (wiatr i prąd wsteczny) ukończyło 3 pływaków. Pierwszy z wody wyszedł Michał Stefaniak z czasem 4:23 godz., drugi był Remigiusz Joppek z czasem 4:30 godz. a trzeci wyszedł Dariusz Architek z czasem 6 godz.

Warunki były bardzo trudne, ponieważ tą samą trasę 3 lata temu pokonałem w 3:13 godz. Płynęliśmy pod wiatr i prąd i to znacznie wydłużyło nasz czas płynięcia. Ale było warto, ponieważ w tym roku nie płynęliśmy dla siebie lecz płynęliśmy osób, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy, a to był nasz najlepszy motywator. – mówi Michał Stefaniak

Na pozostałych dystansach dopisała frekwencja. Wzdłuż mostu Piastowskiego popłynęło kilkudziesięciu pływaków.

Wszyscy uczestnicy asekurowani byli przez Ratowników Wodnych.

Przy Moście Piastowskim na wyspie Karsibór rozłożone zostało miasteczko hospicyjne, przy którym odbywał się piknik rodzinny. Można było skosztować przepysznych wypieków, zjeść żurek, bigos oraz sprawdzić swoje ciśnienie tętnicze lub dokonać pomiaru swojej wagi. Dodatkowo była strefa strzelecka i chętni strzelali do celu.

W sumie podczas akcji zebrano kwotę ponad 6 tysięcy złotych.

Dziękujemy za wsparcie: Szkole Pływania AQUADO, Marinie Karsibór, Pomorskiemu Dywizjonowi Straży Granicznej, Komendzie Miejskiej Policji, Drużynie Aniołów, Ratownikom Wodnym, OSiR Wyspiarz, Szpitalowi Miejskiemu oraz Uzdrowisku Świnoujście i wielu wolontariuszom.

Mamy nadzieję, że to będzie już cykliczna impreza promująca pływanie na wodach otwartych.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/pg/prw.swinoujscie/photos/?tab=album&album_id=1417507681698282

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.