Strona główna / Lokalne / Nowy rozkład! Bieliki i Karsibory będą pływać częściej

Nowy rozkład! Bieliki i Karsibory będą pływać częściej

Od poniedziałku 11 września 2017 r., w wyznaczonych godzinach,  promy „Bielik” obsługujące przeprawę „Warszów” będą pływały co 15 minut. Decyzję o zwiększeniu częstotliwości kursowania promów podjął Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpili stowarzyszenie i grupa radnych Grupa Morska – Cała Naprzód. Prezydent zdecydował także, że do końca września ogólnodostępną przeprawę „Centrum” będą obsługiwały trzy promy.

Co 15 minut „Bieliki” będą pływały w godzinach w godzinach od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00. W pozostałych godzina rozkład pozostaje bez zmian.

– Zwiększamy częstotliwość kursowania promów w godzinach szczytu – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta. – O szczególne zwrócenie uwagi na nowy rozkład prosimy pieszych, tych którzy udają się w podróż pociągiem, autobusem.

Podobnie, jak dotąd, w piątki i niedziele, w razie wystąpienia długich kolejek, uruchamiany będzie dodatkowy, trzeci „Bielik”.  Dodatkowy, trzeci prom do końca września pozostanie również na drugiej, ogólnodostępnej przeprawie „Centrum”, zwanej popularnie „Karsiborami”.

Przypominamy, że aktualną sytuację na obu przeprawach można na żywo zobaczyć pod adresem internetowym: http://przeprawa.swi.pl/

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

3 komentarze

  1. Ale godziny źle dobrano. Od 6.30 conajmniej powinny pływać co 15 minut , a później od 15. To są najgorsze godziny. Pływam codziennie więc wiem.

  2. Nie lubię marudzenia ale prościej byłoby zrobić rozkład, tak, ze żeby jakoś go zapamiętać. Np 6-10 pływają co 15 minut. 600, 6.15, 6.30, 6.45, 7.00 itd. Jak tu zapamiętać przesunięcie 6.50-, 7.10, 7.30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.