Strona główna / Lokalne / To pierwsze takie wyjazdowe posiedzenie

To pierwsze takie wyjazdowe posiedzenie

W dniu dzisiejszym, w świnoujskim urzędzie miasta, odbyło się posiedzenie powołanej przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa Rady Ekspertów.

Jest to pierwsze wyjazdowe posiedzenie Rady, które zwołane zostało właśnie w Świnoujściu, mieście, które według jej członków, w ostatnich latach, jest modelowym przykładem rozwoju gospodarczego samorządu.

W skład Rady Ekspertów wchodzi 28 przedstawicieli zarządców dróg publicznych, branży drogowej oraz strony społecznej. Członkom Rady nie przysługuje wynagrodzenie z tytułu uczestnictwa w jej pracach. Obsługę administracyjno-organizacyjną Rady zapewnia MIB.

W dniu 13 lipca ubiegłego roku Minister Infrastruktury i Budownictwa powołał w skład Rady Zastępcę Prezydenta Świnoujścia Barbarę Michalską.

Głównymi zadaniami nad którymi skupia się Rada są : opracowanie wzoru umowy na realizację zamówienia publicznego w zakresie dróg publicznych, wytycznych dotyczących sporządzania opisów przedmiotu zamówienia publicznego w zakresie dróg publicznych, wytycznych dotyczących prowadzenia postępowań przetargowych w zakresie dróg publicznych oraz docelowej formuły działań Narodowego Forum Kontraktowego.

Fot Bik/MIB

Zobacz również

Sport. 180. parkrun. Pobiegli w deszczu

Chwilę temu świętowaliśmy na 179 parkrun Świnoujście imieniny Mikołaja a tu raptownie pojawiła się kolejna …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    A czy to czasem nie są za wysokie progi dla Barbary?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.