środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Burmistrz Międzyzdrojów: Obawiamy się portu kontenerowego

Burmistrz Międzyzdrojów: Obawiamy się portu kontenerowego

Przedstawiciele czterech gmin: Kamienia Pomorskiego, Wolina, Dziwnowa Międzyzdrojów w obecności Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego podpisali list intencyjny w sprawie rozwoju lokalnego transportu. Przy okazji spotkania, burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz wyraził zaniepokojenie planowaną budowa terminala kontenerowego w Świnoujściu.

Projekt ma objąć cztery gminy – Kamień Pomorski, Wolin, Międzyzdroje, Dziwnów, które zmagają się z problemami transportowymi, ale są ważne dla szczecińskiego obszaru metropolitarnego. Prace nad projektem mają zakończyć się we wrześniu 2018 roku. Jest on realizowany z wieloma partnerami z Europy w partnerstwie Interreg Europe.

Pierwszym etapem będzie wdrożenie konkretnych rozwiązań dla transportu skierowanego do mieszkańców. Kolejnym etapem byłaby organizacja turystycznej linii autobusowej. Trzecim etapem będzie powołanie do życia systemu parkingów park & ride oraz park & bike. Ostatnim elementem byłoby wsparcie dla rozwoju transportu wodnego.

– Jesteśmy dwoma rękami za. Wszystko co wspomaga rozwój turystyczny, to jesteśmy za. Obawiamy się jednak portu kontenerowego, kiedy turyści będą przejeżdżali pięknymi pociągami, które leżą na sercu panu Marszałkowi i natrafią na pociągi z kontenerami i kilka tysięcy tirów na dobę jadących do portu, to ten rozwój turystyczny stoi pod znakiem zapytania. Obawiamy się, że te walory przyrodnicze, mogą przez nadmierną eksploatację przemysłową zostać zdegradowane. Oby tak się nie stało, dlatego życzymy bardzo dobrze trójmiastu. Niech tam się rozwija to wszystko, a my pozostańmy przy pięknej przyrodzie, transporcie turystów, stateczkach o których mówiłem już od dawna – podkreślił Leszek Dorosz.

Źródło: kamienskie.info

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

18 komentarzy

 1. Mieszkańcu z Warszowa zwykły mieszkaniec Świnoujścia i tak nie dopcha się do pracy za 1500 zł więcej i stanowisko wyżej. Stanowiska, posady zapewniające lepsze zarobki zostaną obsadzone w swoim gronie, rodziną, synami, córkami, szewagrami, zięciami, kuzynami, wnukami, znajomymi tych na stołkach oraz rodziny pracowników. To się rozegra jeszcze podczas prac budowlanych, zanim zwykły człowiek złoży aplikacje. Casting będzie już tylko na stanowiska operatora wózka widłowego, robotnika ładowacza. I ambicje nic nie pomogą.

  • Mieszkaniec Warszowa

   Jestem zwolennikiem budowy terminala. Przykre jest to co napiszę, ale jest tak jak piszesz nepotyzm jest wszędzie obejmuje wszystkie instytucje w naszym kraju tak było jest i będzie. To wcale nie znaczy że taka inwestycja nie jest potrzebna w NASZYM mieście. Chyba lepiej, aby to było u nas niż gdziekolwiek indziej.

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Założę się, że łapówy już rozdane . . . .

 3. Mieszkaniec myślący logicznie

  Miłośnicy terminala kontenerowego to zwyczajne pajace, które aktualnie siedzą już na stołkach- po urzędach albo w samym porcie – i myślą, że jak wybudują terminal kontenerowy (tfu!) to im pensja podskoczy. A może nawet stanowisko wyższe będzie. 1500 ZŁOTYCH POLSKICH WIĘCEJ… CO MIESIĄC! I za tyle sprzedajne kury jesteście w stanie oddać swoje miasto i jego mieszkańców.

  • Mieszkaniec Warszowa

   O czym ty piszesz, nie rozumiesz tego co piszesz. Nigdzie nie byłeś nic nie widziałeś. Sio do kąta i odszczekuj się przesladowcą. Z czego ty żyjesz że zabraniasz innym zarabiać i spokojnie pracować. Powieś sobie obrazki jachcikami stateczkami, a potem obudzić się i do kąta z tymi pogladami. A teraz powiedz z czego żyjesz rusko-niemiecki trolu.

   • A ty jesteś trollem z Całęj Wstecz, ze takie banialuki piszesz? Nie wiem jak można popierać zabetonowanie najpiękniejszego kawałka plaży na wybrzeżu. Napisz z czego ty żyjesz. Posadkę dostałeś po koalicyjnej znajomości?

   • ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Mam ochotę w Twoim zapierdziałym mieszkaniu zrobić wysypisko śmieci i składowisko gabarytowych elementów dźwigowych i kolejowych, bo w chałupie i tak masz syf i chętnie tą zapyziałą Twoją norę bym zagospodarował jako składowisko złomu, a może jakby dobrze poszło, to dogadałbym się ze Świnoportem, to znalazłoby się miejsce na składowanie żużlu, węgla i rudej…

 4. Perspektywa jadących tirów przez dzień i noc, obładowanych pociągów towarowych przez dzień i noc, hałaśliwych rozładunków i załadumów przez dzień i noc, zanieczyszczenia powietrza i środowiska przeraża wszystkich. Status uzdrowiska, walory turystyczne, unikatowe, wypoczynkowe zostaną zagrożone. Tak urokliwy klimat, cisza, spokój, romantyzm, białe jachciki, siateczki, żaglowce zostanie brutalnie wypchnięty przez wielkie, hałaśliwe, śmierdzące, zardzewiałe kontenerowce wpływające jeden za drugim. Tylko desperat może do tego dopuścić, tylko desperat.

  • Teraz nie jadą dzień i noc na promy do Szwecji? 😀 co to za pokrętna logika? To miasto uzdrowiskiem już dawno nie jest! za co za przeładunek: paliw, gazu, zboża 😀 człowieku na jakiej planecie ty żyjesz?

 5. też tak myślę

  Burmistrzem, Prezydentem się bywa, a CZŁOWIEKIEM się jest !!!!!! Ten burmistrz kocha swoje miasto, lubi mieszkańców i myśli o przyszłości – dalekowzrocznie!!!!

 6. Brawo panie Burmistrzu za walkę o miasto którym pan rządzi. Jest pan prawdziwie dobrym gospodarzem. Nie tak jak w Świnoujściu gdzie tylko biznesy się liczą.

 7. Dokładnie. Wolałbym, żeby Warszów podlegał pod Międzyzdroje i burmistrza Dorosza.

 8. Świnoujścianka

  Panie Obserwator… Wy na Warszowie, macie jakiś kompleks mniejszości. To w tym jest problem. Pleciecie tylko bzdury to wszystko. NUDAAAA. Robicie z siebie ofirary i nic więcej. Zależy Wam, tylko żeby się nad Wami litować. Nikt się po drugiej stronie nie uważa za pępęk.

 9. Wstecznictwo na wielką skalę. Proszę ciszej w tej pipidówce jak powstanie tunel nawet nikt nie będzie hamował na widok tablicy Międzyzdroje, a przewodnikach będzie wzmianka – wioska przed Świnoujściem.
  Gdzie tak działa urząd miasta że jak jedna osoba wyjedzie to nawet najprostszego DOKUMENTU nie dostaniesz. Sio do nory/ wiochy/ pipidówy-wybierz według uznania. Terminal to też szansa dla Międzyzdrojów. No chyba że wszyscy chcecie być w tych Międzyzdrojach pokojówkami lub kelnerami. Nie macie ambicji być kimś innym?

 10. Panie Burmistrzu „kocham” Pana za te słowa obawy. Też uważam, że port kontenerowy dla tego regionu to pomyłka. Od lat podziwiam to jak w Międzyzdrojach się rozwijacie. Najlepiej od czasu gdy odłączyliście się od kanibala jakim jest Świnoujście. Warszów również powinien się odłączyć od Świnoujścia, które uważa się za pępek świata, a osiedla Prawobrzeża to plebs, któremu nie wolno się odzywać i walczyć o swoje. Jeszcze raz: BRAWO PANIE BURMISTRZU!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.