środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / W Międzyzdrojach staną dwa 55-metrowe apartamentowce?
Firma Siemaszko pokazała najnowsze wizualizacje swojej inwestycji w kurorcie.

W Międzyzdrojach staną dwa 55-metrowe apartamentowce?

Wszystko wskazuje na to, że już w 2022 roku centrum Międzyzdrojów będzie wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko za sprawą inwestycji planowanej przez firmę „Siemaszko” ze Szczecina, który w tuż przy Promenadzie Gwiazd zamierza wybudować dwa 55-metrowe apartamentowce.

Inwestycja ma powstać teren w sąsiedztwie hotelu Amber Baltic. Szczeciński deweloper wybuduje dwa 17-piętrowe budynki, pod którymi znajdą się miejsca parkingowe. 300 przepięknych apartamentów ma być wzbogacone SPA, kliniką urody, basenem, salą konferencyjną oraz restauracjami. Jak podkreślał inwestor, obiekty mają dać nowy oddech Międzyzdrojom.

Koszt budowy inwestycji ma wynieść ponad 100 mln złotych. Firma Siemaszko, prowadzi działalność na rynku deweloperskim od 1994 roku. Firma wybudowała ponad trzy tysiące mieszkań i ponad sto domów jednorodzinnych na nowych osiedlach.

Źródło: kamienskie.info

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

14 komentarzy

 1. Mnie się bardzo podoba. Projekt odważny, ale w końcu coś nowoczesnego powstanie nad morzem.

 2. Firmie Siemaszko odbiło zupełnie, a władze Międzyzdrojów nie są w stanie nad tym zapanować. Takie czasy. Lodowiec i tak to zmiecie.

 3. Stowarzyszenie Zielone Wyspy do roboty. Wytną las a na wydmach zbudują dwa wieżowce. Oczekuję od pseudo ekologów skutecznej akcjii protestacyjnej, przecieżto dzieje się tak blisko Świnoujścia.

 4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Napiszę, to jeszcze raz:” To jest tak: Duże zlecenia i wielkie przetargi wygrywają architekci wkręceni w biznes jeszcze w latach 80-tych – stare nachapane dziady, co projektują rękami studentów metodą” wytnij i wklej”. Młodzi architekci, również ci, którzy praktykę zdobywali w biurach architektonicznych w Europie nie mając szans się przebić przez miejsko-gminno-deweloperskie kliki. Urzędnicy, którzy, to zatwierdzają, to aparatczyki których interesuje jedynie nabijanie kabzy, utrzymanie się na stołku i rozwijanie kontaktów, a nie jakieś mrzonki typu urbanistyka, ład przestrzenny, estetyka. No i robią nam pstrokatą, paskudną miejską dżunglę.”

  ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ

 5. Jak można było do tego dopuścić? Kto na to wydał zgodę? Przecież to zburzy cały urok Międzyzdrojów. Gdzie był Architekt miasta? Coś czuję tu działanie korupcyjne . Ktoś nieźle na tym zarobił. Powinny się temu przetargowi i wydanej zgodzie, przyjrzeć odpowiednie Instytucje i Służby. Tym bardziej, że w Międzyzdrojach jest więcej takich „kwiatkow”. Proceder trwa od jakiegoś czasu. Od kiedy to na wydmach stawia się takie molochy? Kiedy są zakazy że wstępu nie ma. Takie wieżowce powinny stanąć gdzieś z tyłu, a nie niemal na plaży. Szkoda. Bardzo stracą na tym Międzyzdroje. Taka zabudowa wszystko stlamsi, zdominuje i popsuje cały krajobraz. Międzyzdroje staną się zwyczajnie brzydkie.

 6. Ale przynajmniej apartamenty/mieszkania będą dla bogatszych ludzi, na wynajmowanie i zarabianie a nie tylko hotele z obcym kapitałem.

 7. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Słowo „apartamentowce”, to mocne nadużycie.

  Czemu nadmorski Szczecin nie postawi sobie tych paskudztw na Wałach Chrobrego?
  Będą przecież mieli przepiękny widok na morze…?

  • W Szczecinie – jaki widok na morze? Co najwyżej na Zalew… Poza tym – przy obecnych tendencjach, Szczecin straci swoje znaczenie na rzecz Świnoujścia w przeciągu najbliższych 10 – 15 lat.

   • ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Na jaki Zalew?
    O czym Ty Tadeuszu piszesz?
    Nie znasz topografii Województwa Zachodniopomorskiego?
    Jeżeli Szczecin uważa, że leży nad Morzem, to chyba logiczne, że widok będzie na Morze, a nie na Zalew Szczeciński, hii hii hii

 8. Dlaczego nikt z władz miasta tak paskudnych molochów nie zablokuje, czy p.siemaszko nie widzi Międzyzdrojskiej zabudowy, są poprostu paskudne

 9. Ale kaszalot. Mam nadzieję, że Swinoujscie nie pójdzie tą drogą.

 10. świetnie pasują do przedwojennych budynków po drugiej stronie ulicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.