Strona główna / Lokalne / Nowy prom PŻB. Zamiast pływać – stoi przy nabrzeżu

Nowy prom PŻB. Zamiast pływać – stoi przy nabrzeżu

Prom Cracovia przeszedł już próby wodne na trasie Szczecin –  Świnoujście. Jednostka wypłynęła także na wody Zatoki Pomorskiej. We wtorek prom miał popłynąć do Ystad. Tak się jednak nie stało. Cracovia stoi przy nabrzeżu 91 w pobliżu stoczni PoltrampYard.

Jednostka miała wypłynąć ze świnoujskiego portu we wtorek o godzinie 12.30, by dotrzeć do Ystad w Szwecji o godzinie 19. Na domiar złego, PŻB odwołało rejsy dwóch innych promów. Według oficjalnego komunikatu z powodu złych warunków atmosferycznych. Prom Balticia nie wypłynie 13.09.2017 o godz. 12.30 ze Świnoujścia oraz o godz. 21.30 z Ystad, a prom Mazovia 13.09.2017 o godz. 13.45 z Ystad oraz o godz. 22.30 ze Świnoujścia.

PŻB kupując jednostkę było pewne, że wystarczy podstawowy remont, w tym przemalowanie promu. Okazało się jednak, że prom ma zużyte wały napędowe.

Jak dowiedział się nasz reporter, w PŻB opracowywany jest plan zakupu kolejnego używanego promu, który miałby wejść na trasę pomiędzy Gdańskiem i Nynashamn.

Cracovia (poprzednio Drujba) był eksploatowany na Morzu Czarnym. M/f Cracovia będzie trzecim promem PŻB S.A. pływającym na tej linii i tym samym dołączy do obecnie tam eksploatowanych m/f Mazovia i m/v Baltivia.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

6 komentarzy

 1. Może chodzi o podatki?

 2. Trzeba być strasznie bogatym, żeby kupować używane rzeczy 😛

 3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Pytanie retoryczne:
  -Ciekawe czy ktoś beknie za niegospodarność….?

 4. Tak to jest zamiast wybudować nowy to kupują rupiecie nic nowego.

 5. To nie sprawdzili stanu technicznego przed zakupem ?

 6. jestem za rozwojem miasta

  To nic że stoi, ważne że kupiony bo to przecież państwowa spółka to kupuje za nasze czyli dobrej zmiany .Polski podatnik bogaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.