Strona główna / Lokalne / Nowy prom PŻB. Zamiast pływać – stoi przy nabrzeżu

Nowy prom PŻB. Zamiast pływać – stoi przy nabrzeżu

Prom Cracovia przeszedł już próby wodne na trasie Szczecin –  Świnoujście. Jednostka wypłynęła także na wody Zatoki Pomorskiej. We wtorek prom miał popłynąć do Ystad. Tak się jednak nie stało. Cracovia stoi przy nabrzeżu 91 w pobliżu stoczni PoltrampYard.

Jednostka miała wypłynąć ze świnoujskiego portu we wtorek o godzinie 12.30, by dotrzeć do Ystad w Szwecji o godzinie 19. Na domiar złego, PŻB odwołało rejsy dwóch innych promów. Według oficjalnego komunikatu z powodu złych warunków atmosferycznych. Prom Balticia nie wypłynie 13.09.2017 o godz. 12.30 ze Świnoujścia oraz o godz. 21.30 z Ystad, a prom Mazovia 13.09.2017 o godz. 13.45 z Ystad oraz o godz. 22.30 ze Świnoujścia.

PŻB kupując jednostkę było pewne, że wystarczy podstawowy remont, w tym przemalowanie promu. Okazało się jednak, że prom ma zużyte wały napędowe.

Jak dowiedział się nasz reporter, w PŻB opracowywany jest plan zakupu kolejnego używanego promu, który miałby wejść na trasę pomiędzy Gdańskiem i Nynashamn.

Cracovia (poprzednio Drujba) był eksploatowany na Morzu Czarnym. M/f Cracovia będzie trzecim promem PŻB S.A. pływającym na tej linii i tym samym dołączy do obecnie tam eksploatowanych m/f Mazovia i m/v Baltivia.

Zobacz również

Co zrobić z wrakiem samochodu?

Na ulicach naszego miasta pojawia się coraz więcej nieużywanych, zniszczonych samochodów, które wyglądają na porzucone. …

6 komentarzy

 1. Może chodzi o podatki?

 2. Trzeba być strasznie bogatym, żeby kupować używane rzeczy 😛

 3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Pytanie retoryczne:
  -Ciekawe czy ktoś beknie za niegospodarność….?

 4. Tak to jest zamiast wybudować nowy to kupują rupiecie nic nowego.

 5. To nie sprawdzili stanu technicznego przed zakupem ?

 6. jestem za rozwojem miasta

  To nic że stoi, ważne że kupiony bo to przecież państwowa spółka to kupuje za nasze czyli dobrej zmiany .Polski podatnik bogaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.