Strona główna / Lokalne / Ukraińskie miasta chcą brać przykład m.in. ze Świnoujścia
Foto: Wojciech Basałygo

Ukraińskie miasta chcą brać przykład m.in. ze Świnoujścia

Podczas najbliższej konferencji Baltic Business Forum – 21 września, samorządowcy będą rozmawiać o polskich, ukraińskich i szwedzkich doświadczeniach w budowaniu demokracji i zrównoważonym rozwoju. Specjalnie na tę okazję przybędą merowie miast z Ukrainy.

W 2014 roku rozpoczęto  szeroko zakrojoną reformę samorządu terytorialnego na Ukrainie, delegując do samorządów znaczne kompetencje i środki, wcześniej rozdzielane centralnie.

Nie wszystkie polskie doświadczenia można  przenieść do ukraińskich miast. Jednak wiele z nich – zwłaszcza w dziedzinie IT, modeli zarządzania miastami , zastosowania innowacyjnych rozwiązań technicznych w gospodarce miejskiej,  dostawy mediów komunalnych , wdrażania rozwiązań w zakresie ochrony środowiska, efektywności energetycznej, gospodarki w obiegu zamkniętym- może być sprawdzonym już przykładem dla organów  władzy lokalnej na Ukrainie.

Wśród zaproszonych gości są: Robert Biedroń – Prezydent Słupska, Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Tadeusz Krzakowski – Prezydent Legnicy

 

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.