Strona główna / Lokalne / Rekord miesiąca! Pijany Białorusin za kierownicą ciężarówki

Rekord miesiąca! Pijany Białorusin za kierownicą ciężarówki

Świnoujski policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę samochodu ciężarowego.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 34-letni obywatel Białorusi miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał duże problemy z opuszczeniem kabiny pojazdu, którym kierował. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

–  Ciągnik siodłowy z naczepą blokował innym pojazdom wyjazd z parkingu. Kiedy po chwili TIR zaczął jechać, funkcjonariusze zauważyli, że pojazd jedzie tzw. „wężykiem” – zbliżał się do osi jezdni, a następnie skręcał w stronę prawej krawędzi jezdni. Policjant natychmiast dał sygnały świetlne i dźwiękowe, aby ciężarowy samochód zatrzymał się – asp. sztab. Beata Olszewska.

Kiedy mundurowi podeszli do pojazdu, siedzący za kierownicą mężczyzna miał problemy z opuszczeniem kabiny. Po wyciągnięciu go przy użyciu siły fizycznej, mundurowi zauważyli, że kierowca ma duże trudności z utrzymaniem równowagi, jednocześnie zaprzeczając, że spożywał alkohol.

Badanie alkomatem wykazało, że 34-letni obywatel Białorusi jest w stanie upojenia alkoholowego, mając w organizmie prawie 3,1 promila.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.