Strona główna / Lokalne / Policjanci zabezpieczyli 20 kg tytoniu bez akcyzy

Policjanci zabezpieczyli 20 kg tytoniu bez akcyzy

Policjanci ze Świnoujścia zabezpieczyli 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku to kilkanaście tysięcy złotych. Za przestępstwo skarbowe odpowie 29-letni świnoujścianin.

Zajmujący się przestępczością gospodarczą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili, że 29-letni mieszkaniec miasta jest w posiadaniu krojonego tytoniu bez akcyzy. W celu potwierdzenia tej informacji w miniony piątek mundurowi przeszukali zajmowane przez niego mieszkanie, gdzie zabezpieczyli duży parciany worek z zawartością krajanki tytoniowej w ilości 20 kilogramów.

Wprowadzenie zabezpieczonego tytoniu na rynek, z pominięciem podatku akcyzowego, uszczupliłoby Skarb Państwa na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Jego 29-letni właściciel już został przesłuchany w tej sprawie. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, m.in. skąd mężczyzna miał nielegalny tytoń oraz czy i ewentualnie na jaką skalę zajmował się jego rozprowadzaniem.

Za przestępstwo karne skarbowe tego typu grozi wysoka kara grzywny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To drugie w tym miesiącu uderzenie w nielegalny biznes. Kilka dni temu świnoujscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli 20 kilogramów tytoniu oraz kilkadziesiąt butelek spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.