Strona główna / Lokalne / Wandale w parku. Czy kiedyś zrozumieją swoją głupotę?

Wandale w parku. Czy kiedyś zrozumieją swoją głupotę?

Zniszczone dwie ławki i dwa nowe kosze na śmieci – to efekt działań wandali w Parku Zdrojowym.  Niestety, w naszym mieście nadal dochodzi do takich sytuacji! Kiedy wreszcie przyjdzie czas, że wszyscy zrozumieją, iż takimi działaniami uderzamy sami w siebie i nasze pieniądze? Za kilka tysięcy złotych, które teraz trzeba będzie wydać , można byłoby kupić kilka nowych śmietniczek czy ławek, czy wydać na cokolwiek innego, co służyłoby wszystkim, a nie – mówić wprost – wyrzucić w błoto. Bo jak inaczej nazwać usuwanie skutków zwykłej głupoty?

Zniszczenia zauważyli dziś rano pracownicy firmy opiekującej się Parkiem Zdrojowym.

– Jakiś czas był spokój – mówią. – Widać nie wszyscy jeszcze dorośli do korzystania z obiektów, urządzeń, rzeczy, które należą do nas wszystkich. Smutne to… Wkładamy naprawdę dużo pracy w to, aby park był ładny, żeby chciało się do niego przychodzić, a tu coś takiego!

Ławki i kosze zostały pomazane sprayem. Dodatkowo z jednej z ławek wandale wyrwali śruby mocujące. Gdy pisaliśmy ten artykuł, nie było jeszcze wiadomo, czy napisy uda się usunąć bez uszkodzenia ławek i koszy. Jeśli nie, to trzeba będzie je na nowo malować.

– Rozważamy, czy nie kupić farby antygraffiti, której nie da się zamalować – mówi Wioleta Nawrocka, naczelnik Wydziału Eksploatacji i Zarządzania Nieruchomościami w Urzędzie Miasta Świnoujście. – Musielibyśmy pomalować nią wszystkie kosze, ławki i co tylko będzie możliwe, a to są naprawdę duże koszty. Ale być może to będzie najlepsze rozwiązanie.

Tekst i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

2 komentarze

  1. ” Za kilka tysięcy złotych, które teraz trzeba będzie wydać”???? „Zniszczone dwie ławki i dwa nowe kosze na śmiec”????? Ławki i śmietnik są tylko pomazane farbą. Wystarczy użyć rozpuszczalnika, ewentualnie pomalować. Za kilka tyś. ??? Chyba urząd nie za bardzo szanuje nasze pieniądze.

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Dlaczego miałoby się nie dać tego zamalować?
    Godzina roboty w przyjemnym otoczeniu i zrobione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.