Połącz się z nami

Lokalne

Nie żyje lek. med. Jacek Wojciechowski, znany świnoujski ginekolog – położnik

Opublikowano

w dniu

W wieku 53 lat zmarł lek. med. Jacek Wojciechowski, wieloletni pracownik świnoujskiego szpitala. Przez wszystkie lata swojej pracy poświęcił się ginekologii i położnictwu.

– Najlepszy i najbardziej kompetentny lekarz ginekolog z jakim miałam w swoim życiu styczność. Miły w obyciu, cierpliwy, potrafił zająć się pacjentką, uśmiechnięty – wspomina jedna z pacjentek.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 7 października o godz. 14:00 na Cmentarzu w Kutnie.

Czytaj dalej
33 komentarze

33 Comments

 1. Kopiecka temu

  10 sierpnia 2018 na 19:29

  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE, A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI, NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

 2. Sławomira temu

  4 stycznia 2018 na 07:47

  Był najpierw czlowiekiem ,ktory miał duze sercei a pozniej był lekarzem, ktory zawsze mial czas na chwile rozmowy dla kazdej pacjentki, odpowiedni czlowiek na odpowiednim miejscu,”Gdzieś poza dobrem a złem jest Ogród, tam się spotkamy,”wierze w to panie doktorze .

 3. Katarzyna temu

  1 listopada 2017 na 11:23

  Pozostanie w mej pamięci jako ciepły,pełen empatii zawsze chetny do pomocy wspanialy czlowiek.
  Niech spoczywa w pokoju.Rodzinie skladam kondolencje.

 4. Aneta Z. temu

  18 października 2017 na 23:36

  Cudowny człowiek, wspaniały lekarz.
  Spoczywaj w spokoju…

  [*]

 5. Anonim temu

  11 października 2017 na 18:46

  Wspaniały lekarz !!!! 🙁

 6. Ania temu

  10 października 2017 na 20:00

  Dobry człowiek i wspaniały lekarz.

 7. Anonim temu

  3 października 2017 na 08:44

  Bardzo kochany lekarz i człowiek ogromny smutek Żegnaj

 8. Anonim temu

  3 października 2017 na 08:23

  Na zawsze pozostanie w mojej pamięci…

 9. Alex temu

  3 października 2017 na 00:40

  Tak jak ja miał swoje tajemnice, które Jego przerosły.. ludzie jak mogą to zniszczą każdego dobrego człowieka. Każdy tak dobry człowiek pije…. nie radzi sobie z niesprawiedliwością tego świata. Ludzie są bezduszni, podciągają paragrafy pod człowieka, a sami czynią zło… tzn. nadal Polak Polakowi wilkiem… to taka nasza przywara narodowa… Prawda jest taka, że dopiero po śmierci czujemy kogo straciliśmy… a to niestety za późno… za mało dobrych ludzi na tym świecie… większość chce tylko kasy a za to powinni być karani…

 10. Monika temu

  2 października 2017 na 22:17

  Przez wiele lat byłam pacjentką Pana Doktora, prowadził moje dwie ciąże. Bardzo dobry lekarz, kompetentny, uśmiechnięty, zawsze miał czas dla pacjenta i był po prostu… ludzki.Bardzo Go brakuje.Spoczywaj w pokoju. Dziękuję za wszystko. Do zobaczenia w innym wymiarze

 11. Anonim temu

  2 października 2017 na 22:01

  Jeden z niewielu lekarzy, ktorzy mieli intuicyjne podejscie do pacjenta. Ogromny zal!

 12. Bogna temu

  2 października 2017 na 16:41

  Zegnaj kochany moj lekarzu najlepszy lekarz ginekologi w Świnoujściu. Zawsze byl z empatia niemoge uwierzyc

 13. Szczecinianka temu

  2 października 2017 na 16:24

  Zadko spotyka się tak wspaniałych,inteligentnych lekarzy.Prowadził moją ciąże.

 14. Ola temu

  2 października 2017 na 11:50

  Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach … Żegnaj

 15. ArtM. temu

  2 października 2017 na 01:59

  Wielki żal:( jeździłem z Nim w pogotowiu ratunkowym, w czasach śp.Lońki. W każdej sytuacji potrafił zachować spokój. Mam w głowie jego twarz, zawsze uśmiechnięty, emocjonalnie inteligentny, towarzyski, otwarty na ludzi i pacjentów… Nie przenosił własnych problemów na innych ludzi…Dobry lekarz i dobry kolega… Spoczywaj w pokoju Jacek…

 16. była pacjentka temu

  1 października 2017 na 22:20

  boze nie mogłam uwierzyc ze zmarł…..jedyny lekarz który potrafił z pacjentka rozmawiac …tak po prostu , o wielkiej empatii , taktowny bardzo miły …….wielka starta:((((

 17. Anonim temu

  1 października 2017 na 20:44

  Spoczywaj w spokoju sąsiad ????

 18. gizel temu

  1 października 2017 na 20:11

  KOCHANE MOJE od 18 lat bylam pacjentką pana Wojciechowskiego…. cudowny, niepowtarzalny kontakt i z empatią …. pragnę podziękować za wszystko ( tylko dr. wie za co) , rodzinie i przyjaciołom najgłębsze kondolencje składam i szczerze żałuje odejścia doktora Jacka Wojciechowskiego:(

 19. ... temu

  1 października 2017 na 19:54

  [*]

 20. ... temu

  1 października 2017 na 19:54

  [*]

 21. Mała temu

  1 października 2017 na 18:43

  Wyrazy współczucia dla Rodziny i najbliższych.Wspaniały lekarz i człowiek.

 22. matka temu

  1 października 2017 na 17:33

  Zmarł Jan Maciesza, teraz on… Jedyni przyzwoici lekarze ginekolodzy -połoznicy w naszym mieście. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…

 23. Była pracownica służby zdrowia temu

  1 października 2017 na 17:33

  Zegnaj dobry człowieku ,lekarzu dzięki Tobie moja chrześnica ma piękne dziecko ,które wszyscy kochamy ,byłeś dobrym wesołym człowiekiem ,zapamiętam Cię takim pracowałam 30 lat w Z.O.Z.

 24. Anna temu

  1 października 2017 na 16:10

  Cały czas myślę o nim…..super lekarz świetny człowiek przykro bardzo

 25. pacjentka temu

  1 października 2017 na 16:08

  Mi prowadzil 5ciazy i odbieral 2porody bedzie nam brakowac Pana Pokoj Jego Duszy

 26. Bea temu

  1 października 2017 na 15:13

  Super lekarz. Lekarz, który nie tylko miał wiedzę, ale jeszcze do tego intuicję lekarską, która jest w tym zawodzie bardzo ważna. Potrafił przekazać trudne informacje w sposób prosty docierając do zachęta. Wielka strata dla naszego miasta. Bo niewielu jest U nas takich lekarzy. Na palcach liczyć.

 27. Maria Sienicka temu

  1 października 2017 na 14:16

  Boze az trudno uwierzyc.Niech spoczywa w pokoju.

 28. Ewa temu

  1 października 2017 na 12:59

  Nie chce się wierzyć.Bardzo dobry ,ciepły przede wszystkim czlowiek.Lekarz kompetentny ,cierpliwy,pełen empatii.Takich jest nie wielu.Wielka strata dla pacjentów.

  • Anonim temu

   1 października 2017 na 14:21

   Zgadzam się z tym w zupełności.

 29. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ temu

  1 października 2017 na 12:21

  Pokój jego duszy ✝

  • Elizabeth.Kunicka temu

   2 października 2017 na 00:14

   Wspaniały człowiek mój lekarz nie mogę uwierzyć ze juz go niema wsród nas jest mi bardzo smutno wyrazy współczucia dla rodziny .A światłość wiekuista niech mu swieci na wieki Amen

 30. Anonim temu

  1 października 2017 na 12:09

  Bardzo dobry człowiek i lekarz. Prowadził moje dwie ciąże. Będzie nam go brakowało. Spoczywaj w spokoju (*)

  • Jowita temu

   1 października 2017 na 18:21

   Dobry i wspaniały człowiek, wyśmienity specjalista, kompetentny i i czuły lekarz…. Zawsze uśmiechnięty i skromny. Będzie mi Go niezmiernie brakowało [*]. Dziękuję , Panie Jacku , za każdą Pana pomoc, za wartościowe słowa nadziei , za cierpliwość i szczery uśmiech …

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Lokalne

Noc Sów 2023 w Wolińskim Parku Narodowym

Opublikowano

w dniu

Noc Sów pachnie już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

To bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak że włos jeży się na głowie – albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Woliński Park Narodowy wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, zapraszają wszystkich sympatyków ornitologii do wzięcia udziału w Nocy Sów 2023.

 

Koordynatorem Ogólnopolskim Akcji jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24 i 25 lutego 2023 r. wg harmonogramu przedstawionego na plakacie. W programie m. in. prelekcja o biologii i zwyczajach sów, wystawy, quizy przyrodnicze o sowach, nasłuchiwania sów w terenie – w wybranych punktach terenowych parku.

Wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w Akcji, włączenia się w aktywne rozpoznawanie głosów sów i wymianę doświadczeń przy grillu. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Czytaj dalej

Lokalne

Piłka koszykowa chłopców w ramach liceliady 2022/2023

Opublikowano

w dniu

W środę 8 lutego w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się  Mistrzostwa Miasta Świnoujście w Piłce Koszykowej  Chłopców  w ramach Licealiady.

Organizatorem turnieju był  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Do rozgrywek przystąpiło sześć zespołów ze świnoujskich szkół średnich:   LO MIESZKO, CEZiT, ZSM, CKZiU, LOGOS, WZDZ. Turniej rozegrano systemem „ pucharowym”, z podziałem na dwie grupy. Zwycięzcy grup rozegrali mecz o miejsce pierwsze w turnieju, a zespoły z miejsca drugiego, mecz o miejsce trzecie. Spotkania dostarczały wielu ciekawych akcji, można było podziwiać umiejętności koszykarskie, duże  zaangażowanie i grę do ostatniej minuty.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji:

I  miejsce  –  Centrum Edukacji Zawodowej i Turystki w Świnoujściu
II miejsce  –  Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu
III miejsce – Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Świnoujściu
IV miejsce  –  Zespół Szkół Morskich im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu
V miejsce  –  Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu
VI miejsce  –  I Liceum Społeczne Fundacji LOGOS ul. Grunwaldzka 47 w Świnoujściu

Pierwszy zespół reprezentować będzie nasze miasto w Mistrzostwach Województwa. Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała okolicznościowe puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Foto: OSiR Wyspiarz 

Czytaj dalej

Lokalne

Świnoujscy uczniowie znają już zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych

Opublikowano

w dniu

W okresie zimowym funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu prowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych na terenie powiatu Świnoujście.

W obiektach oświatowych prowadzone są prelekcje o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Poruszane są tematy bezpieczeństwa jak i udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto Koment Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych oraz opiniuje obiekty, w których organizowany jest wypoczynek dzieci i młodzieży na terenie powiatu Świnoujście.

 

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Czytaj dalej

Lokalne

Do końca sezonu grzewczego trwać będą kontrole dronem

Opublikowano

w dniu

Świnoujscy strażnicy miejscy wraz z policją do końca sezonu grzewczego kontynuować będą kontrole dronem wyposażonym w system obserwacji i analizy powietrza „SOWA”. W kilka sekund urządzenie może skontrolować skład chemiczny dymu unoszącego się z kominów. Tam, gdzie wykaże szkodliwe pyły, interwencja może skończyć się wystawieniem mandatu.

– W sezonie zimowym częściej docierają do nas skargi mieszkańców na jakość spalanego opału i związane z tym uciążliwości – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Wydobywające się z kominów kłęby dymu mogą stanowić sygnał, że właściciel posesji zanieczyszcza środowisko. Dzięki dronowi, w krótkim czasie możemy sprawdzić skład dymu u źródła, tuż nad kominem. Urządzenie jest bardzo dokładne. – Wystarczy, że dron znajdzie się w pobliżu komina i już po kilku sekundach jesteśmy w stanie stwierdzić czy zawartość pyłów przekracza dopuszczalne normy. Interwencja odbywa się natychmiast. Za palenie w piecach niedozwolonymi materiałami grozi mandat do 500 złotych.

„SOWA” to mobilne laboratorium, które umożliwia wykonanie odczytów bezpośrednio przy źródle zanieczyszczenia. Stacja pomiarowa mierzy poziom stężenia w powietrzu szkodliwych substancji, m.in. pyłów PM1, PM10 i PM2,5 a także formaldehydu HCHO czy chlorowodoru. Stacja pobiera próbki za pomocą pomiarowych sond. Dron może również obszarowo monitorować jakość powietrza, co pozwala na wytypowanie rejonów szczególnie dotkniętych zanieczyszczeniami. Specjalistyczny dron obsługiwany jest przez przeszkolonych funkcjonariuszy policji, przy wsparciu Straży Miejskiej. Sprzęt użyczony został Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu, więc badanie czystości powietrza nie jest jego jedynym zadaniem.

Czytaj dalej

Lokalne

Przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Zobacz zdjęcia!

Opublikowano

w dniu

W czwartek, 9 lutego, w Porcie Wojennym w Świnoujściu miało miejsce uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał Włodzimierz Kułagin po blisko dwóch latach dowodzenia świnoujską flotyllą zdał obowiązki, a dowodzenie 8FOW objął komandor Piotr Sikora.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej kontradmirał Włodzimierz Kułagin został wyznaczony na stanowisko Szefa Zarządu Uzbrojenia Inspektoratu Marynarki Wojennej w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Nowym dowódcą 8 Flotylli Obrony Wybrzeża został komandor Piotr Sikora.

Uroczystość przekazania obowiązków rozpoczęła się od parady burtowej. Oficerowie zdający i obejmujący obowiązki, w towarzystwie zaproszonych gości, przyjęli z pokładu motorówki hydrograficznej MH-1 paradę burtową okrętów stacjonujących w Porcie Wojennym Świnoujście. Złożono również wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy przywrócili Pomorze macierzy”. Na uroczystej zbiórce pododdziałów flotylli, meldunek o zdaniu i przyjęciu obowiązków przyjął Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Jarosław Ziemiański. 

„W trakcie mojej kadencji na stanowisku dowódcy 8FOW przyszło nam wspólnie realizować wiele poważnych zadań. Jednym z nich był wkład Flotylli w zapewnienie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w województwie Zachodniopomorskim. Mam tu przede wszystkim na myśli gazoport oraz rurociąg Baltic-Pipe, instalacje kluczowe dla bezpieczeństwa i funkcjonowania kraju. Cieszę się, że Flotylla ma siły i środki do realizacji tych zadań.” – wspomniał w swoim przemówieniu ustępujący ze stanowiska kontradmirał Włodzimierz Kułagin oraz podziękował wszystkim, z którymi przyszło mu służyć: „Panie i Panowie oficerowie, podoficerowie, marynarze i pracownicy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, dziękuję za wspólną służbę. Życzę wszystkim satysfakcji z dalszej służby oraz wielu sukcesów. (…) Panie Komandorze Sikora życzę powodzenia na stanowisku dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża i dowódczego szczęścia. Przekazuję Panu Flotyllę w gotowości do realizacji każdych zadań z profesjonalną i wyszkoloną załogą.”

„Jestem przekonany, że wspólnie będziemy dalej szli właściwym kursem. Czasem to morze będzie spokojne, a czasem wzburzone, ale przecież nic tak dobrze nie kształtuje charakterów i buduje profesjonalizmu jak te wzburzone wody.”  – powiedział w swoim przemówieniu dowódca 8FOW komandor Piotr Sikora zwracając się do nowych podwładnych.

Na zakończenie wyraził uznanie za czas dowodzenia flotyllą przez kontradmirała Kułgina: „Chciałbym podziękować mojemu poprzednikowi – Panu kontradmirałowi Włodzimierzowi Kułaginowi. To w duże mierze jego zasługa, że Flotylla jest dzisiaj w tak doskonałej formie i z takimi perspektywami. Panie Admirale, życzę powodzenia i satysfakcji na nowym stanowisku służbowym.”

***

Komandor Piotr Sikora 

urodził się w 1969 roku w Paczkowie, w województwie opolskim. Jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, podyplomowych studiów w zakresie zarządzania i dowodzenia siłami morskimi w AMW oraz podyplomowych studiów polityki obronnej w amerykańskiej Naval War College w Newport. Ukończył także szereg kursów specjalistycznych w kraju i za granicą m.in. w belgijsko-holenderskiej Szkole Wojny Minowej w Ostendzie (Belgia) oraz łotewskiej Akademii Obrony Narodowej w Rydze (Łotwa).

Po ukończeniu Akademii Marynarki Wojennej w 1994 roku rozpoczął zawodową służbę wojskową w 13 Dywizjonie Trałowców, ówcześnie 9 Flotylli Obrony Wybrzeża w Helu. Od tego czasu przez kolejne lata jego kariera była ściśle związana z prowadzeniem działań z zakresu walki minowej, ze szczególnym uwzględnieniem działań przeciwminowych. W czasie służby w dywizjonie przeszedł wszystkie szczeble kariery okrętowej od stanowiska dowódcy działu okrętowego, po dowódcę grupy okrętów. Dowodził trałowcami ORP Śniardwy i ORP Mamry, a także niszczycielem min ORP Czajka. Pełnił także obowiązki dowódcy ORP Flaming w trakcie wydzielenia okrętu do udziału w zespole okrętów przeciwminowych NATO. Był również szefem sztabu – zastępcą dowódcy dywizjonu. Zwieńczeniem służby w 13 Dywizjonie Trałowców było objęcie dowodzenia jednostką w latach 2014 – 2018. 

Zajmował także szereg stanowisk w sztabach m.in. dywizjonu, Flotylli, Dowództwa Marynarki Wojennej, czy też Inspektoratu MW Dowództwa Generalnego RSZ. 

Komandor Piotr Sikora jako dowódca niszczycieli min dwukrotnie brał udział w Stałym Zespole Sił Obrony Przeciwminowej NATO Europy Północnej (MCMFORNORTH, obecnie SNMCMG1). W 2005 roku Piotr Sikora, wówczas komandor podporucznik, został skierowany do sztabu natowskiego zespołu, który pracował na estońskim okręcie dowodzenia ENS Admiral Pitka. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystał w roku 2013, gdy przejął dowodzenie  i przez cały rok z pokładu okrętu ORP Kontradmirał X. Czernicki kierował działaniami Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG1). Był drugim w historii oficerem polskiej MW, któremu powierzono dowodzenie elitą sojuszniczych sił przeciwminowych. Za wyjątkowe zdolności dowódcze, został w 2015 r. wyróżniony „wojskowym Oskarem” – nagrodą „Buzdygana” przyznawaną przez miesięcznik „Polska Zbrojna”.

W latach 2013 – 2023 był mocno zaangażowany w program budowy nowoczesnych niszczycieli min dla Marynarki Wojennej RP. W budowie okrętów projektu 258 typu Kormoran II miał ogromy udział od etapu projektowania, aż po pomyślnie zakończony proces wdrożenia ich do służby.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej z dniem 1 lutego 2023 r. został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

 

Czytaj dalej

Lokalne

Nie parkuj na chodniku. Nie blokuj przejścia pieszym

Opublikowano

w dniu

Dostępność miejsc postojowych jest problemem ogólnopolskim. Samochodów wciąż przybywa, więc świnoujskim kierowcom ten problem nie jest obcy. Mimo ograniczonego ruchu turystycznego, funkcjonariusze straży miejskiej otrzymują zgłoszenia odnośnie nieprawidłowego parkowania pojazdów niemal każdego dnia.

– Straż Miejska istnieje po to, by współpracować ze społecznością lokalną – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Rozumiemy problem z ograniczoną liczbą miejsc postojowych. Dlatego staramy się podchodzić do problemu zdroworozsądkowo i często pobłażamy kierowcom, którzy nieznacznie złamali przepisy. Jednak należy pamiętać, że pozostawienie pojazdu w sposób stwarzający zagrożenie dla pieszych, spotka się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy. 

Parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych, zwłaszcza w pobliżu szkól i przedszkoli, zastawianie chodnika w sposób uniemożliwiający przejście rodzicowi z małym dzieckiem czy osobie niepełnosprawnej zakończy się mandatem karnym. Należy pamiętać, iż chodnik jest częścią drogi przeznaczoną dla ruchu pieszych. Zatrzymanie i postój pojazdu na chodniku jest dopuszczony tylko przy spełnieniu warunków wynikających z art. 47 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

Tekst: Straż Miejska / BIK UM Świnoujście

Czytaj dalej

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama „sofa"
Reklama
Reklama
Reklama treetops

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524