Strona główna / Lokalne / Przy ul. Steyera powstanie budynek czynszowy

Przy ul. Steyera powstanie budynek czynszowy

W Świnoujściu tylko w ciągu ostatnich kilku lat powstały 3 nowe bloki z ponad 60 mieszkaniami komunalnymi oraz socjalnymi. Miasto otrzymało dofinansowanie na budowę kolejnego budynku mieszkalnego przy ul. Steyera. Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego finansowanego z Funduszu Dopłat.

W budynku będą 52 mieszkaniami. Zagospodarowany zostanie również teren wokół niego.

Każdy mieszkaniec Świnoujścia może starać się o mieszkanie komunalne czy socjalne. Zgodnie z Ustawą o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowych zasobów gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, aby mógł otrzymać taki lokal, musi spełniać odpowiednie kryteria finansowe, chodzi o dochód na jednego członka w rodzinie.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że w mieście są osoby, których dochód nie pozwala na ubieganie się o mieszkanie komunalne czy socjalne, a jednocześnie ceny wynajmu mieszkań na rynku komercyjnym są dla nich zbyt wysokie.

– Tu niestety rynek kształtuje ceny. Chcąc wyjść im naprzeciw, miasto przygotowuje się do budowy mieszkań w ramach programu społecznego budownictwa czynszowego – mówi Robert Karelus z magistratu.

Lokale te skierowane będą właśnie do takich osób o zarobkach na średnim poziomie, które nie mają szans na mieszkanie komunalne ze względu na zbyt wysokie dochody, a jednocześnie stawki wynajmu na rynku komercyjnym są dla nich zbyt wygórowane w stosunku do osiąganych zarobków.

Pierwszy budynek czynszowy ma powstać przy ulicy Steyera. Na łącznej powierzchni ok. 2,7 tys. m2 powstanie około  50 mieszkań wraz z komórkami, miejscami postojowymi podziemnymi i naziemnymi, rowerownią oraz windą. Mieszkania te nie będą sprzedawane najemcom, lecz na zawsze pozostaną w zasobach gminy. Planowany czas realizacji obu obiektów przy ulicy Steyera to lata 2019/2020.

Zobacz również

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Wejście na latarnie morskie za darmo

Zachód słońca z wysokości 70 metrów, spotkanie z duchem latarnika, teatr ognia. I to wszystko …

Jeden komentarz

  1. no myślę parking nad parking pod a mieszkanie komunalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.