Strona główna / Lokalne / Pasowanie pierwszoklasistów z Troszyna

Pasowanie pierwszoklasistów z Troszyna

W czwartek, 12 października, na pokładzie okrętu ORP Kontradmirał X. Czernicki miało miejsce szczególne wydarzenie. Uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Troszynie pasowani zostali uroczyście na uczniów.

Na pokładzie okrętu dziewczynki i chłopcy, łącznie 11 uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Troszynie, stali się uczniami. Uroczystość poprowadził oraz dokonał aktu pasowania dowódca okrętu ORP „Kontradmirał X. Czernicki” kmdr ppor. Przemysław LIZIK. Uczniowie ślubowali sumienną naukę i rzetelne wywiązywanie się z obowiązków uczniowskich. Na pamiątkę każde z dzieci otrzymało dyplom z informacją o tym wydarzeniu. Z okazji wstąpienia do grona uczniów, życzenia osiągania jak najlepszych wyników w nauce złożył dzieciom dyrektor szkoły pan Piotr KARLIŃSKI. Po zakończeniu uroczystości wszyscy goście zaproszeni zostali do zwiedzenia okrętu.

Pasowanie na ucznia na pokładzie okrętu stało się już tradycją Szkoły Podstawowej z Troszyna. Dzięki szczególnemu miejscu, jakim jest okręt, wydarzenie to nabiera szczególnie atrakcyjnej formy i na długo zapada w pamięć młodym uczestnikom.

Zobacz również

Ciekawe pamiątki z przeszłości. Do czego mogły służyć?

Od niedawna w posiadaniu Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu są biedermeierowskie flakony ze szkła, pochodzące …

Jeden komentarz

  1. Mam nadzieje, ze nie meczyli dziciaczkow apelkiem smolenskim….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.