Strona główna / Hobby / Podziemne Miasto wyróżnione przez National Geographic. Zostało „Nowym Cudem Polski”
W piątek w podwarszawskim Nadarzynie, podczas II edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show nagrodę odebrali Dariusz Krzywda i Marcin Ossowski.

Podziemne Miasto wyróżnione przez National Geographic. Zostało „Nowym Cudem Polski”

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin zostało „Nowym cudem Polski”. W piątek w podwarszawskim Nadarzynie, podczas II edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show, tytuł odebrał Dariusz Krzywda i Marcin Ossowski.

Już po raz 7 redakcja National Geographic Traveler ogłosiła plebiscyt na 7 nowych cudów Polski. Nominowane były 32 miejsca. Czytelnicy wybrali zwycięzców w głosowaniu internetowym. Internauci oddali blisko 40 tys. głosów!

– Gratuluję tegorocznym zwycięzcom. A internautom dziękuję za oddanie rekordowej liczby głosów. Po raz kolejny udowodniliście, że Polska jest najfajniejsza – mówi Michał Cessanis, zastępca redaktora naczelnego National Geographic Traveler.​

Podziemne Miasto to ciągnąca się pod wydmami sieć korytarzy łącząca gigantyczne schrony. Linię obronną bazy Kriegsmarine w Świnoujściu po wojnie zamieniono w skrywane w tajemnicy „podziemne miasto” polskiej armii. Od kilku lat obiekt został odtajniony i udostępniony turystom.

Mecenasem Muzeum Obrony Wybrzeża jest spółka Gaz System S.A- właściciel Terminalu LNG w Świnoujściu.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

3 komentarze

  1. Brawo Panie Darku. Dalszej pasji do działania!!!

  2. To wynik pracy gratuluję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.