Strona główna / Hobby / Podziemne Miasto wyróżnione przez National Geographic. Zostało “Nowym Cudem Polski”
W piątek w podwarszawskim Nadarzynie, podczas II edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show nagrodę odebrali Dariusz Krzywda i Marcin Ossowski.

Podziemne Miasto wyróżnione przez National Geographic. Zostało “Nowym Cudem Polski”

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin zostało „Nowym cudem Polski”. W piątek w podwarszawskim Nadarzynie, podczas II edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show, tytuł odebrał Dariusz Krzywda i Marcin Ossowski.

Już po raz 7 redakcja National Geographic Traveler ogłosiła plebiscyt na 7 nowych cudów Polski. Nominowane były 32 miejsca. Czytelnicy wybrali zwycięzców w głosowaniu internetowym. Internauci oddali blisko 40 tys. głosów!

– Gratuluję tegorocznym zwycięzcom. A internautom dziękuję za oddanie rekordowej liczby głosów. Po raz kolejny udowodniliście, że Polska jest najfajniejsza – mówi Michał Cessanis, zastępca redaktora naczelnego National Geographic Traveler.​

Podziemne Miasto to ciągnąca się pod wydmami sieć korytarzy łącząca gigantyczne schrony. Linię obronną bazy Kriegsmarine w Świnoujściu po wojnie zamieniono w skrywane w tajemnicy „podziemne miasto” polskiej armii. Od kilku lat obiekt został odtajniony i udostępniony turystom.

Mecenasem Muzeum Obrony Wybrzeża jest spółka Gaz System S.A- właściciel Terminalu LNG w Świnoujściu.

Zobacz również

Uwaga kierowcy. Od poniedziałku zamknięta Trentowskiego

W związku z kolejnymi pracami w ramach przebudowy od poniedziałku 30 listopada 2020 r. ulica …

3 komentarze

  1. Brawo Panie Darku. Dalszej pasji do działania!!!

  2. To wynik pracy gratuluję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.