Strona główna / Hobby / Podziemne Miasto wyróżnione przez National Geographic. Zostało “Nowym Cudem Polski”
W piątek w podwarszawskim Nadarzynie, podczas II edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show nagrodę odebrali Dariusz Krzywda i Marcin Ossowski.

Podziemne Miasto wyróżnione przez National Geographic. Zostało “Nowym Cudem Polski”

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin zostało „Nowym cudem Polski”. W piątek w podwarszawskim Nadarzynie, podczas II edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show, tytuł odebrał Dariusz Krzywda i Marcin Ossowski.

Już po raz 7 redakcja National Geographic Traveler ogłosiła plebiscyt na 7 nowych cudów Polski. Nominowane były 32 miejsca. Czytelnicy wybrali zwycięzców w głosowaniu internetowym. Internauci oddali blisko 40 tys. głosów!

– Gratuluję tegorocznym zwycięzcom. A internautom dziękuję za oddanie rekordowej liczby głosów. Po raz kolejny udowodniliście, że Polska jest najfajniejsza – mówi Michał Cessanis, zastępca redaktora naczelnego National Geographic Traveler.​

Podziemne Miasto to ciągnąca się pod wydmami sieć korytarzy łącząca gigantyczne schrony. Linię obronną bazy Kriegsmarine w Świnoujściu po wojnie zamieniono w skrywane w tajemnicy „podziemne miasto” polskiej armii. Od kilku lat obiekt został odtajniony i udostępniony turystom.

Mecenasem Muzeum Obrony Wybrzeża jest spółka Gaz System S.A- właściciel Terminalu LNG w Świnoujściu.

Zobacz również

Świnoujście. Eldorado dla wędkarzy

Archipelag wysp to prawdziwe eldorado dla wędkarzy. Tylu różnorodnych łowisk próżno by szukać w innych …

3 komentarze

  1. Brawo Panie Darku. Dalszej pasji do działania!!!

  2. To wynik pracy gratuluję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.