Strona główna / Lokalne / Radni Platformy Obywatelskiej: Port nie jest przygotowany technicznie do przeładunku granulatu siarki
Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Radni Platformy Obywatelskiej: Port nie jest przygotowany technicznie do przeładunku granulatu siarki

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP przesłał do naszej redakcji oświadczenie w sprawie przeładunku siarki granulowanej w świnoujskim porcie.

Nie zgadzamy się, aby polski rząd „dobrej zmiany” wydawał miliony złotych na ciepłe, intratne posadki w skarbowych spółkach, a lekceważył pracowników portu i Mieszkańców Miasta Świnoujście. To rząd Prawa i Sprawiedliwości ponosi odpowiedzialność za wybór świnoujskiego portu jako miejsca przeładunku granulatu siarki, pomimo całkowitego nieprzygotowania technicznego i pominięciu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Ponadto sytuacja ta pokazuje bolesną prawdę o stanie infrastruktury technicznej – portowych urządzeń. Prawda ta boli szczególnie, jeśli uświadomimy sobie, że Prezydent Miasta Świnoujście, od w wielu lat zasiada w Radzie Nadzorczej Zarządu Morskich Portów

Szczecin – Świnoujście. Rzeczywistość ta kłoci się z propagandą miejskiego sukcesu, powtarzaną przez wiele lat przez najważniejszą osobę w naszym mieście. Prezydent Janusz Żmurkiewicz nazwał port: „trzecim światem”.

Pragniemy, aby świnoujski port konkurował z portami skandynawskim czy niemieckimi a nie tymi w Somalii, czy Mozambiku. Dążymy do tego, aby świnoujski port stał się nowoczesnym i przyjaznym miejscem przeładunku towarów. Chcemy, aby obie gałęzie miejskiej gospodarki: turystyka i gospodarka morska rozwijały się równomiernie.

Należy skutecznie przeciwdziałać marginalizacji Portu Morskiego Świnoujście. Dowodami na to, że można skuteczne przeciwstawić się planom rządu PiS była próba obniżki podatku LNG oraz próba rozszerzeniu granic portów morskich, którą skutecznie powstrzymaliśmy.

 • Elżbieta Jabłońska
 • Dariusz Śliwiński
 • Jan Borowski
 • Wiesław Góreczny

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

8 komentarzy

 1. P. przewodniczący i po….ńcy, komu chcecie oczy mydlić i robić wodę zmózgu? Dwa tygodnie temu przerwaliście sesję RM bo wtedy przeładunek siarki był ok a po dwóch tygodniach już nie?

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Banda hipokrytów.

 3. Arogancja i bezczelność tych ludzi mnie poraża. Karygodne zachowanie Pana Śliwińskiego na tej przerwanej sesji, łamanie przez niego konstytucyjnych praw obywateli – nakaz zdjęcia plakatu Stop Siarce, nie dopuszczenie do głosu obywateli!!!!! Skandal!!! Teraz się przymilacie????? PRECZ Z PLATFORMĄ!!!!

 4. A skąd ta zmiana u śliwki.A prezydent tyle ma do OT portu co do uzdrowiska .Należy przypomnieć ,że pan prezes jest chyba z wykształcenia hydraulikiem,a dzięki platformie zarządza uzdrowiskiem

 5. Jasiu zawija się z tego peło jak najszybciej. Możesz nadal liczyć na wiele głosów poparcia ale nie w tym sadzie owocowych drzew. Pozdro

 6. napisałabym merytoryczny komentarz jednak przy tym towarzystwie brakuje jakichkolwiek słów

 7. Zachowanie pana Śliwińskiego na ostatniej sesji podważa jego wiarygodność i całej PO w Świnoujściu też. To koniunkturaliści którzy najpierw bronili interesu portu ale jak zobaczyli totalną krytykę przeładunków tej siarki wśró mieszkańców to teraz też są przeciw?? Spadajcie teraz z tym stanowiskiem.

 8. Oni powstrzymali…..yhy..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.