Strona główna / Lokalne / UBB idzie z miastem do sądu. Jest pozew!

UBB idzie z miastem do sądu. Jest pozew!

Niemiecka spółka autobusowa skierowała do sądu w Szczecinie pozew w sprawie umożliwienia UBB korzystania z przystanków autobusowych zlokalizowanych na terenie Świnoujścia. 

Według niemieckiego przewoźnika, może on zatrzymywać się na przystankach należących do polskiej spółki autobusowej i podkreśla, że Miasto Świnoujście utrudnia prowadzenie mu przewozów.

Zarówno świnoujska komunikacja autobusowa, jak i UBB, stara się o koncesje na wykonywanie transportu  wspólnotowego. Strona niemiecka została poinformowana o wycofaniu pozytywnej opinii przez Główny Inspektorat  Transportu Drogowego. Natomiast prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, podczas rozmów z Burmistrzem Heringsdorfu, uzyskał od niego zapewnienie, że gmina udostępni naszym autobusom przystanki na swoim terenie.

Usedomer Baderbahn GmBH to niemiecki przewoźnik kolejowy i autobusowy. Od 1 sierpnia przedłużył linię autobusową do Świnoujścia, która do tej pory kończyła się na polsko–niemieckiej granicy. Spotkało się to ze stanowczym sprzeciwem strony miasta.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Szkopy mają tupet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.