Strona główna / Lokalne / Inwestycje. Rusza przebudowa ulicy Markiewicza.

Inwestycje. Rusza przebudowa ulicy Markiewicza.

Inwestycja ma potrwać do połowy  przyszłego roku. Będzie nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka rowerowa. Nowe będzie również oświetlenie. Przy okazji PEC wykona przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej dla dziesięciu domów typu bliźniak. Tym samym ich właściciele nie będą już musieli palić w piecach.

– Do przetargu na przebudowę ulicy Markiewicza zgłosiła się firma Eurovia Polska S.A.  Zaproponowana przez nią kwota to 9,5 mln złotych. Wczoraj miasto podpisało umowę na wykonanie inwestycji. W najbliższy poniedziałek wykonawca przejmie placu budowy – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta

Inwestycja prowadzona będzie wspólnie z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i Zakładem Wodociągów i Kanalizacji. Prace zaczną się od tego, co w ziemi, czyli kanalizacji deszczowej, modernizacji sieci wodno – kanalizacyjnej oraz budowy rurociągu i przyłączy do miejskiej sieci grzewczej.  Potem przyjdzie kolej na nawierzchnię jezdni, nowe chodniki i oświetlenie oraz wybudowanie ścieżki rowerowej, której dotąd tam nie było.

Po ulicach Kościuszki, Białoruskiej, Czeskiej, Norweskiej, to kolejna drogowa inwestycja, która rusza tej jesieni w naszym mieście.

BIK UM Świnoujście

Fot. Google Mapy

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.