Strona główna / Lokalne / Podróżowali z podrobionymi dokumentami

Podróżowali z podrobionymi dokumentami

31-letniego obywatela Rumunii i 34-letniego Polaka zatrzymali 26 i 27 października w Świnoujściu funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Podczas legitymowania mężczyźni posługiwali się podrobionymi dokumentami.

Strażnicy graniczni w rejonie terminala promowego zatrzymali do kontroli seata przybyłego promem ze Szwecji. W trakcie legitymowania nabrali podejrzeń wobec sprawdzanego dowodu osobistego wystawionego obywatelowi Rumunii. W Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu dokument zbadano specjalistycznym urządzeniem. Rezultat – dowód został podrobiony na wzór oryginału. Cudzoziemca zatrzymano, zarzucając mu popełnienie przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów.

Na prom do Szwecji zmierzała natomiast toyota, kierowana przez 34-letniego mieszkańca powiatu świdwińskiego. Funkcjonariuszom, którzy zatrzymali samochód do kontroli, okazał podrobione prawo jazdy i również trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Mężczyźni przyznali się do zarzuconych im czynów i skorzystali z dobrowolnego poddania się karom zaproponowanym przez prokuratora. Rumunowi wymierzono karę 1600 zł grzywny, a Polakowi pół roku ograniczenia wolności. Przez ten czas, co miesiąc, musi przepracować społecznie po 30 godzin. Obu mężczyzn zwolniono.

Zobacz również

Park Zdrojowy. Montują już pierwsze zabawki

Na placu zabaw od strony ulicy Krzywoustego rozpoczął się montaż nowych urządzeń do zabawy. Największe, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.