Strona główna / Lokalne / Podróżowali z podrobionymi dokumentami

Podróżowali z podrobionymi dokumentami

31-letniego obywatela Rumunii i 34-letniego Polaka zatrzymali 26 i 27 października w Świnoujściu funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Podczas legitymowania mężczyźni posługiwali się podrobionymi dokumentami.

Strażnicy graniczni w rejonie terminala promowego zatrzymali do kontroli seata przybyłego promem ze Szwecji. W trakcie legitymowania nabrali podejrzeń wobec sprawdzanego dowodu osobistego wystawionego obywatelowi Rumunii. W Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu dokument zbadano specjalistycznym urządzeniem. Rezultat – dowód został podrobiony na wzór oryginału. Cudzoziemca zatrzymano, zarzucając mu popełnienie przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów.

Na prom do Szwecji zmierzała natomiast toyota, kierowana przez 34-letniego mieszkańca powiatu świdwińskiego. Funkcjonariuszom, którzy zatrzymali samochód do kontroli, okazał podrobione prawo jazdy i również trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Mężczyźni przyznali się do zarzuconych im czynów i skorzystali z dobrowolnego poddania się karom zaproponowanym przez prokuratora. Rumunowi wymierzono karę 1600 zł grzywny, a Polakowi pół roku ograniczenia wolności. Przez ten czas, co miesiąc, musi przepracować społecznie po 30 godzin. Obu mężczyzn zwolniono.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.