Strona główna / Lokalne / Naprawa w gazoporcie może potrwać kilka tygodni
Stalowa suwnica runęła z wysokości 50 metrów na naziemny rurociąg. Foto: Wojciech Basałygo

Naprawa w gazoporcie może potrwać kilka tygodni

W niedzielę rano, suwnica zamontowana na dachu zbiornika z gazem, oderwała się na skutek porywistego wiatru. Metalowy element spadając uszkodził rurociąg służący do opomiarowania zbiornika.

Doszło do rozszczelnienia i wydostania się gazu. Z powodu poważnej awarii, instalacja w gazoporcie została wyłączona. O awarii powiadomiono Państwową Straż Pożarną, Wojewódzkie Stanowisko Zarządzania Kryzysowego, a także Urząd Miasta w Świnoujściu.

Porywisty wiatr oderwał metalową suwnicę przymocowaną na kopule gazoportu. Stalowy element odrywając się, uszkodził rurociąg, doprowadzając do rozszczelnienia. W wyniku awarii, zaczął ulatniać się gaz. Foto: Wojciech Basałygo

Pracownicy gazoportu szacują straty spowodowane przez żywioł. Już teraz wiadomo jednak, że odtworzenie uszkodzonych elementów może potrwać nawet kilka tygodni.  Sprawdzane jest także to, dlaczego doszło do oderwania się stalowego elementu.

Rzecznik prasowy spółki GAZ System Tomasz Pietrasieński, zapewnił, że na miejscu zdarzenia nie ma zagrożenia dla ludzi.

Zbiornik na którym stalowa suwnica uszkodziła instalację, służy do procesu regazyfikacji. Jest izolowany dzięki dwóm zbiornikom: wewnętrznym wykonanym z niklu oraz zewnętrznym – z betonu.

 

Zobacz również

W Świnoujściu też będą zbierać podpisy poparcia Rafała Trzaskowskiego

Tylko trzy dni na zbieranie podpisów na kandydata na Prezydenta RP –  Rafała Trzaskowskiego – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.