Strona główna / Lokalne / Wcisnął do dostawczaka kradzionego quada, elektronarzędzia i kije do golfa

Wcisnął do dostawczaka kradzionego quada, elektronarzędzia i kije do golfa

Skradzionego w Szwecji quada polaris odzyskali 27 października w Świnoujściu funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Pojazd przewoził fiatem ducato 32-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego. Mężczyzna został zatrzymany.

Strażnicy graniczni zatrzymali fiata ducato do kontroli drogowej wkrótce po tym, jak zjechał z promu ze Szwecji. Oprócz skradzionego quada w pojeździe znajdowały się elektronarzędzia, sprzęt turystyczny, ogrodniczy, akcesoria wędkarskie, a do tego dwadzieścia różnych kijów do golfa. Wszystkie rzeczy miały ślady używania, a kierowca nie miał żadnych dokumentów zaświadczających o tym, że są jego własnością.Quada i pozostałe rzeczy, które również mogą pochodzić z kradzieży w Skandynawii, funkcjonariusze zatrzymali i zabezpieczyli w pomieszczeniach Straży Granicznej. Szacunkowa wartość przedmiotów wynosi 37,5 tys. zł.

Dzień później 32-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa paserstwa, zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy i przyjął karę zaproponowaną przez prokuratora w wysokości 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat. Nałożony został na niego obowiązek informowania organów ścigania o przebiegu próby. Po wykonaniu czynności 32-latek został zwolniony.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.