Strona główna / Lokalne / Jechał na urlop. Schwytał przestępcę

Jechał na urlop. Schwytał przestępcę

Spostrzegawczość oraz właściwa reakcja policjanta będącego w czasie wolnym od służby pozwoliły na zatrzymanie ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości.

Jadący pociągiem na urlop sierżant Marcin Bryl z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu rozpoznał i zatrzymał 26-latka poszukiwanego za szereg przestępstw i wykroczeń, który teraz spędzi za kratkami więzienia ponad 3 lata.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach popołudniowych w pociągu dalekobieżnym, jadącym ze Szczecina na południe kraju. W jednym  z przedziałów znajdował się sierżant Marcin Bryl z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, który właśnie udawał się na urlop. Wśród wielu osób podróżujących pociągiem funkcjonariusz rozpoznał mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. 26-latek miał na swoim kradzieże i włamania, za co sądy wydały za nim listy gończe i nakazy zatrzymania – łącznie sześć podstaw prawnych.
Policjant bez wahania zatrzymał planującego opuścić pociąg na najbliższej stacji mężczyznę, po czym powiadomił dyżurnego Policji w Stargardzie. Kiedy pociąg zatrzymał się, funkcjonariusz przekazał zatrzymanego oczekującemu już na dworcu patrolowi.
Poszukiwany świnoujścianin trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi łącznie ponad 3 lata.
Swoją postawą sierżant Marcin Bryl udowodnił, że policjantem jest się przez całą dobę i również w czasie urlopu, poza służbą należy wypełniać do końca słowa roty ślubowania. Dzięki jego zaangażowaniu, 26-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

 

asp. sztab. Beata Olszewska

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.