Strona główna / Lokalne / Radny chce trzech promów nie tylko w weekendy

Radny chce trzech promów nie tylko w weekendy

Do tej pory trzy promy pływały w wakacje, a także weekendy i dni poprzedzające święta. Radny Sławomir Nowicki uważa, że pora skończyć z kolejkami na przeprawach promowych i podsuwa pomysł, aby na przeprawach promowych w przyszłym roku, pływały trzy jednostki – także w dni powszednie.

Stałe uruchomienie trzech jednostek nie jest prostą sprawą. Wiąże się z koniecznością zatrudnienia dodatkowej obsługi, większymi kosztami eksploatacyjnymi i kłopotami w przypadku konieczności bieżących napraw i konserwacji promów. Trzeba także pamiętać, że przez port w Świnoujściu przechodzą inne statki. Uruchomienie na stałe trzeciego promu, wiązałoby się z dużymi wyzwaniami organizacyjnymi w świnoujskim porcie.

Dziś na przeprawie „Warszów” i „Centrum” kursują naprzemiennie po 2 promy. Gdy tworzą się kolejki, najpierw zwiększana jest częstotliwość w kursowaniu, a promy pływają nieregularnie. Kolejnym krokiem do rozładowania kolejek przed przeprawą, jest doraźne uruchomienie trzeciego promu. Do tej pory, takie rozwiązanie było stosowane w weekendy, a na przeprawie karsiborskiej – w wakacje.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

5 komentarzy

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    A nie lepiej zrobić piąty pas? XD

  2. No to panie prezydencie do roboty! Do tej pory zawsze było za mało pieniędzy, ale teraz – skoro KOALICJANT CHCE – to PREZYDENT ZROBI TO Z PRZYJEMNOŚCIĄ, czyż nie? He he he he he …

  3. Nigdy nie zgodze się, żeby manipulacja i zagrywki polityczne były ścieżką do władzy. Jasno i stanowczo trzeba powiedzieć, że Pan Nowicki robi to równo rok przed wyborami. Za kilka miesięcy wprowadza trzeci prom i co? Wielki sukces! Wstyd!

  4. Sławek kiedy ty będziesz startował na prezydenta miasta

  5. Przecież osoby zorientowane wiedzą, że trzy promy będą. To już jest załatwione. Tylko na potrzeby kampanii wyborczej temat będzie się kilkukrotnie powtarzał aby ostatecznie poifnormować ludzi wszem i wobec- ZROBIŁEM! I ot, cała sytuacja tak wygląda…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.