Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Wszystkich Świętych w Świnoujściu

[ZDJĘCIA] Wszystkich Świętych w Świnoujściu

W tym roku więcej sprzedaje się biało-bordowych. Przed świnoujskim cmentarzem można zaopatrzyć się w kwiaty i znicze na Wszystkich Świętych.

Wybieramy chryzantemy

Chociaż można dostać sztuczne kwiaty, to zdecydowana większość wybiera żywe kwiaty doniczkowe. Za chryzantemy zapłacimy około 12 złotych. Są też tańsze, ale mniej dorodne. Kwiaty pakowane są w reklamówki, aby nie zniszczyć ich podczas transportu na cmentarz.

Ludzie kupują znicze ze średniej półki cenowej. Najmniej zapłacimy za proste znicze szklane. Najdroższe lampiony kosztują nawet po 35 złotych. Cena zależy od wielkości.

Bezpłatne autobusy

Zgodnie z uchwałą przyjętą przez radnych w lutym tego roku, w dniu Wszystkich Świętych będzie można za darmo korzystać z autobusów miejskiej komunikacji. Bezpłatne przejazdy dotyczą linii w granicach Miasta Świnoujście. Nie dotyczą natomiast międzygminnej linii nr 10.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z dniem Wszystkich Świętych do godziny 8.00 dnia 2 listopada na ul. Karsiborskiej – odcinek od ul. Grunwaldzkiej do ul. Nowokarsiborskiej – będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek od ul. Grunwaldzkiej do głównej bramy cmentarza. Dojazd i parkowanie pojazdów od strony ulicy Nowokarsiborskiej. Objazd linii autobusowej nr A i B ulicą Grunwaldzką. Podobnie, jak w ubiegłym roku, Market Budowlany „Mrówka” w dniu Wszystkich Świętych, bezpłatnie udostępnia swój parking osobom, które przyjadą samochodem na cmentarz.

 

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.