Strona główna / Lokalne / Nieatrakcyjna działka za 750 tys. zł. W Świnoujściu powstanie hotel pracowniczy?

Nieatrakcyjna działka za 750 tys. zł. W Świnoujściu powstanie hotel pracowniczy?

Miasto chce sprzedać działkę o powierzchni 5000 m2 w bardzo nieatrakcyjnej lokalizacji – pomiędzy ulicą Szwedzką i Barlickiego, obok torów kolejowych i nabrzeża do przeładunku zboża. Kto chciałby kopić tak nieciekawy teren?

Na terenie przeznaczonym do sprzedaży obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwala zagospodarować miejsce z przeznaczeniem na mieszkania. Jak udało się nam dowiedzieć, kilku przedsiębiorców jest zainteresowana działką. Chcieliby wybudować w tym miejscu budynek dla pracowników.

Hotele pracownicze powstawały przed rokiem 1980 na masową skalę. Korzystały z nich fabryki, służba zdrowia i wojsko. Standard przypominał akademiki – wewnątrz były kilkuosobowe pokoje i wspólne sanitariaty.

Przetarg na działkę na Warszowie odbędzie się 21.12.2017 roku o godzinie 10.00 – w sali 130 Urzędu Miasta w Świnoujściu ul. Wojska Polskiego Nr 1/5 (I piętro). Cena wywoławcza wynosi 750 tys. zł.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

5 komentarzy

  1. Mieszkaniówka czy nie będzie hotel, u nas w mieście nie takie rzeczy się udawały.

  2. ciekawe jak chcą budować hotel pracowniczy jak w planie jest mieszkaniówka?

  3. Myślę że miasto sprzeda ten teren pod budowę hotelu pracowniczego dla Ukrainców, wspomnicie moje słowa.

  4. To dziwne. Zamiast pozostawić Warszów jako dzielnicę przemysłową to nadal kombinują z budownictwem mieszkaniowym. Już dzisiaj jest tam permanentna sytuacja konfliktowa pomiędzy mieszkańcami , władzami portu i miastem. I po co to? Normalnie to cały teren pomiędzy ulicą Barlickiego (od początku do końca ) a obecnymi granicami portu powinien być przeznaczony na przemysłowe i buforowe tereny portowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.