Strona główna / Lokalne / 32-latek chwycił za nóż i ruszył w kierunku policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia

32-latek chwycił za nóż i ruszył w kierunku policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów. 32-latek zaatakował świnoujskich funkcjonariuszy podczas interwencji. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu, gdy dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie lokatorzy zgłosili zakłócenie spoczynku nocnego.

– W trakcie interwencji nietrzeźwy mężczyzna nie reagował na pouczenia do zachowania zgodnego z prawem, w dalszym ciągu głośno wykrzykiwał, a towarzysząca mu również nietrzeźwa kobieta zaczęła znieważać policjantów słowami uznanymi powszechnie za obelżywe oraz kopać i uderzać. W trakcie interwencji 32-latek zaatakował funkcjonariuszy, używając kuchennego noża, jednak został szybko obezwładniony – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Stanowcza reakcja dzielnicowych doprowadziła do zatrzymania agresywnej pary. W związku ze złamaniem prawa 32-letni świnoujścianin oraz jego 20-letnia partnerka trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i 32-letni sprawca trafił do aresztu na 3 miesiące, natomiast wobec 20-latki zastosowano policyjny dozór.

Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia, kobiecie do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

4 komentarze

  1. Całe szczęście jednej patologii mniej mam nadzieję,że ta gwiazda też dostanie wyrok.
    Tak trzymać POLICJA

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Nikt bez powodu nie rzuca się od tak z nożem na „Systemowego Pachoła”, który myśli, ze jest „kruulem”

  3. Zapomnieli napisać że to zatrzymana wezwala policję w zwiazku z uciążliwa sasiadką mieszkajacą nad nimi. A zatrzymany ruszyl na pomoc dziewczynie wyciagnietej z mieszkania, nago na korytarz przez policję. Nie pozwolono jej sie ubrac i tak tylko w kajdankach zawieziono ja na komisariat. O tym, że nie pozwolono im zadzwonic do adwokata czy rodziny też nie napisali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.