Strona główna / Lokalne / 32-latek chwycił za nóż i ruszył w kierunku policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia

32-latek chwycił za nóż i ruszył w kierunku policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów. 32-latek zaatakował świnoujskich funkcjonariuszy podczas interwencji. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu, gdy dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie lokatorzy zgłosili zakłócenie spoczynku nocnego.

– W trakcie interwencji nietrzeźwy mężczyzna nie reagował na pouczenia do zachowania zgodnego z prawem, w dalszym ciągu głośno wykrzykiwał, a towarzysząca mu również nietrzeźwa kobieta zaczęła znieważać policjantów słowami uznanymi powszechnie za obelżywe oraz kopać i uderzać. W trakcie interwencji 32-latek zaatakował funkcjonariuszy, używając kuchennego noża, jednak został szybko obezwładniony – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Stanowcza reakcja dzielnicowych doprowadziła do zatrzymania agresywnej pary. W związku ze złamaniem prawa 32-letni świnoujścianin oraz jego 20-letnia partnerka trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i 32-letni sprawca trafił do aresztu na 3 miesiące, natomiast wobec 20-latki zastosowano policyjny dozór.

Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia, kobiecie do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz również

Przystań rybacka. W kwietniu podpisanie umowy

Firma STRABAG z Pruszkowa wygrała przetarg na budowę przystani rybackiej przy ulicy 1 Maja w …

4 komentarze

  1. Całe szczęście jednej patologii mniej mam nadzieję,że ta gwiazda też dostanie wyrok.
    Tak trzymać POLICJA

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Nikt bez powodu nie rzuca się od tak z nożem na “Systemowego Pachoła”, który myśli, ze jest “kruulem”

  3. Zapomnieli napisać że to zatrzymana wezwala policję w zwiazku z uciążliwa sasiadką mieszkajacą nad nimi. A zatrzymany ruszyl na pomoc dziewczynie wyciagnietej z mieszkania, nago na korytarz przez policję. Nie pozwolono jej sie ubrac i tak tylko w kajdankach zawieziono ja na komisariat. O tym, że nie pozwolono im zadzwonic do adwokata czy rodziny też nie napisali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.