Strona główna / Lokalne / Sąd odrzucił wniosek niemieckiego przewoźnika. UBB bez przystanków

Sąd odrzucił wniosek niemieckiego przewoźnika. UBB bez przystanków

Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił wniosek UBB Usedomer Baderbahn GmbH z siedzibą w Heringsdorfie, w którym firma domagała się zabezpieczenia poprzez zakazanie przez sąd Gminie Miasto Świnoujście podejmowania działań utrudniających lub uniemożliwiających korzystanie z przystanków autobusowych na terenie Miasta Świnoujście – poinformował prezydent Janusz Żmurkiewicz na swoim facebookowym profilu.
Sąd Apelacyjny uznał, że UBB nie uprawdopodobniło interesu prawnego w udzieleniu takiego zabezpieczenia.
Pod koniec sierpnia tego roku niemiecka spółka złożyła pozew przeciwko Gminie Miastu Świnoujście. Domaga się w nim m.in., aby sąd nakazał Miastu udostępnienie autobusom UBB przystanków komunikacji miejskiej oraz opublikowanie w mediach oświadczenia prezydenta miasta, w którym przyzna, że niemiecka spółka ma prawo do korzystania z przystanków i odwoła swoje dotychczasowe wypowiedzi kwestionujące to prawo i zakazujące UBB korzystania z tych przystanków.
Decyzji sądu w tej sprawie jeszcze nie ma. Aktualnie Miasto przygotowuje odpowiedź na pozew UBB. Dodatkowo niemiecka spółka złożyła wniosek o zabezpieczenie sądowe dotyczące naszych przystanków, które umożliwiłoby jej prowadzenie działalności na terenie Świnoujścia do czasu decyzji sądu w sprawie pozwu.
– Mimo tego pozwu UBB, cały czas wierzę, że uda nam się dojść do porozumienia. W końcu jesteśmy sąsiadami; żyjemy, pracujemy na jednej wyspie. My jesteśmy cały czas otwarci na dialog i porozumienie z korzyścią dla obu stron – komentuje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.