Strona główna / Lokalne / Sąd odrzucił wniosek niemieckiego przewoźnika. UBB bez przystanków

Sąd odrzucił wniosek niemieckiego przewoźnika. UBB bez przystanków

Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił wniosek UBB Usedomer Baderbahn GmbH z siedzibą w Heringsdorfie, w którym firma domagała się zabezpieczenia poprzez zakazanie przez sąd Gminie Miasto Świnoujście podejmowania działań utrudniających lub uniemożliwiających korzystanie z przystanków autobusowych na terenie Miasta Świnoujście – poinformował prezydent Janusz Żmurkiewicz na swoim facebookowym profilu.
Sąd Apelacyjny uznał, że UBB nie uprawdopodobniło interesu prawnego w udzieleniu takiego zabezpieczenia.
Pod koniec sierpnia tego roku niemiecka spółka złożyła pozew przeciwko Gminie Miastu Świnoujście. Domaga się w nim m.in., aby sąd nakazał Miastu udostępnienie autobusom UBB przystanków komunikacji miejskiej oraz opublikowanie w mediach oświadczenia prezydenta miasta, w którym przyzna, że niemiecka spółka ma prawo do korzystania z przystanków i odwoła swoje dotychczasowe wypowiedzi kwestionujące to prawo i zakazujące UBB korzystania z tych przystanków.
Decyzji sądu w tej sprawie jeszcze nie ma. Aktualnie Miasto przygotowuje odpowiedź na pozew UBB. Dodatkowo niemiecka spółka złożyła wniosek o zabezpieczenie sądowe dotyczące naszych przystanków, które umożliwiłoby jej prowadzenie działalności na terenie Świnoujścia do czasu decyzji sądu w sprawie pozwu.
– Mimo tego pozwu UBB, cały czas wierzę, że uda nam się dojść do porozumienia. W końcu jesteśmy sąsiadami; żyjemy, pracujemy na jednej wyspie. My jesteśmy cały czas otwarci na dialog i porozumienie z korzyścią dla obu stron – komentuje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.