Strona główna / Lokalne / Budowa tunelu w Świnoujściu. Niemcy prognozują większy ruch samochodów

Budowa tunelu w Świnoujściu. Niemcy prognozują większy ruch samochodów

Minister transportu Christan Pegel (SPD) przedstawił w piątek analizę ruchu na wyspie Uznam do 2030 roku. Przez najbliższe 13 lat prognozuje się zwiększenie ruchu samochodów o 32 procent. Część wzrostu pochodzić będzie ze strony Polski, po wybudowaniu tunelu pod Świną.

Niemcy obawiają się najbardziej ciężkiego transportu drogowego. Ruch samochodowy zwiększyłby się, jeżeli strona niemiecka zniosłaby ograniczenie tonażu na dawnym przejściu granicznym Świnoujście – Garz. Znaki drogowe dziś skutecznie eliminują samochody ciężarowe chcące wjechać na i tak zakorkowaną latem wyspę Uznam.

Strona niemiecka przewiduje, że tunelem w ich stronę będą chętnie przejeżdżać polscy turyści z ościennych miejscowości takich jak Międzyzdroje.

To czego obawiają się Niemcy, Polacy od dawna praktykują na przeprawie promowej Karsibór. Część z aut przeprawiających się przez Świnę, to pojazdy na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Nikt nie zrobił badań, jaki procent z przeprawiających się promami typu „Karsibór”, to kierowcy niemieccy, jednak nie jest tajemnicą, że po otwarciu granic, ruch zwiększył się kilkukrotnie, wymuszając na Żegludze Świnoujskiej zaangażowanie dodatkowych promów i zwiększenia częstotliwości przepraw.

Zobacz również

Prezydent Świnoujścia przeprosił mieszkańców za śliskie chodniki

Po piątkowych opadach śniegu, wiele ulic w Świnoujściu zamieniło się w ślizgawki. Firma wybrana w …

Jeden komentarz

  1. Rozjeżdżą, zadepczą, zabetonują. A takie było fajne miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.