Maskotki kojarzą się dzieciom z zabawą, ciepłem i radością. Chcemy, aby podczas pobytu w szpitalu dawały im poczucie bezpieczeństwa. Stąd pomysł na przekazanie 500 maskotek. Pluszaki są nowe, każdy z nich ma zawiązany przez naszych pracowników krawacik – mówi Julia Fajkowska-Jędrzejczyk z Hotelu Trzy Wyspy. Foto: Wojciech Basałygo
Strona główna / Lokalne / Podarowano pół tysiąca maskotek dla małych pacjentów szpitala

Podarowano pół tysiąca maskotek dla małych pacjentów szpitala

Pobyt dziecka w szpitalu jest dla niego dużym stresem. Dlatego Hotel „Trzy Wyspy” ze Świnoujścia przekazał we wtorek pół tysiąca pluszaków dla małych pacjentów świnoujskiego szpitala.

Dzięki zabawkom chore dzieci będą mogły poczuć się jak w domu.

– Maskotki kojarzą się dzieciom z zabawą, ciepłem i radością. Chcemy, aby podczas pobytu w szpitalu dawały im poczucie bezpieczeństwa. Stąd pomysł na przekazanie 500 maskotek. Pluszaki są nowe, każdy z nich ma zawiązany przez naszych pracowników krawacik – mówi Julia Fajkowska-Jędrzejczyk z Hotelu Trzy Wyspy. – Mają nawet swoje imiona i nazwiska, to Stasie Wyspiarskie – dodaje.

Dobre samopoczucie dziecka jest bardzo ważne w procesie terapeutycznym. W szpitalu wykonywane są przeróżne badania, niektóre – tak jak pobieranie krwi, są bolesne. Maskotki mają uprzyjemnić maluchom pobyt w szpitalu.

Zobacz również

Myśleli, że zatruł się tlenkiem węgla. Wezwali strażaków

Dwa zastępy straży pożarnej wezwano do mieszkania przy ulicy Wybrzeże Władysława IV.   Powodem był brak …

2 komentarze

  1. Mój synek też dostał taką maskotkę. Pomysł fajny i to bardzo, szkoda tylko, że obsługa szpitala troszkę do luftu.

  2. Brawo “Trzy Wyspy”, brawo Szpital.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.