Strona główna / Lokalne / Uratowany kociak znalazł nowy dom!

Uratowany kociak znalazł nowy dom!

Pamiętacie kota, który wpadł w poważne tarapaty, wsadzając głowę w otwór w kuble na śmieci? Uratowała go Anida Kostrzewa, jednak jak się okazuje kot żyje dzięki sztabowi ludzi, którzy bez zawahania ruszyli na pomoc.

Kilka dni temu informowaliśmy o kocie, który wpadł w pułapkę. Pewien ciekawski kociak wszedł do kubła na śmieci prawdopodobnie w poszukiwaniu jedzenia. Nie mógł się jednak samodzielnie z niego wydostać. Znalazł dziurę w dnie kosza. Wsadził tam łepek i wtedy rozpoczął się jego dramat! Otwór okazał się śmiertelną pułapką.

Do zdarzenia doszło w środę w Międzyzdrojach.

– Podszedł do mnie młody człowiek, pytając, czy byśmy nie pomogli, bo w śmietniku jest uwięziony mały kotek – opowiada Anida Kostrzewa.

Próby nasmarowania olejem małej główki zwierzaka na nic się zdały. Kociak przeraźliwie krzyczał o pomoc.

Na ratunek ruszyli: Anida, Daniel, Eugeniusz i Przemek. Chwycili za narzędzia i starali się jak najdelikatniej uwolnić kotka. Przy pomocy sekatora, noża i kombinerek rozcięto dziurę na dnie kubła. Szamoczący się kociak mógł w każdej chwili zrobić sobie krzywdę o ostre krawędzie plastikowego śmietnika.

– Staraliśmy się robić to jak najdelikatniej. Kot kilka razy przestawał miałczeć. Miałam wtedy serce na ramieniu. Akcja trwała ponad godzinę. Udało się. Kot jest u mnie w domu. Nie mogę go zostawić, ale jeżeli znajdzie się ktoś, kto chciałby się nim zaopiekować, chętnie go przekażę w dobre ręce – mówi Anida Kostrzewa.

Maluch został przewieziony do weterynarza, tam dostał zastrzyki. Dzięki akcji na Facebooku, udało się szybko znaleźć dobry dom.

 

Zobacz również

Nad morze w wakacje najlepiej pociągiem. Wygodnie, taniej i bez korków

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zachęca do korzystania z pociągów regionalnych w wakacyjnych podróżach nad morze. To …

2 komentarze

  1. Jesteście cudowni. Przywracacie wiarę w ludzi! Dużo dobrej energii dla Was także! Serdecznie pozdrawiam!

  2. Duzy szacun dla calej ekipy .Zwierzolek uratowany .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.