Strona główna / Lokalne / Uratowany kociak znalazł nowy dom!

Uratowany kociak znalazł nowy dom!

Pamiętacie kota, który wpadł w poważne tarapaty, wsadzając głowę w otwór w kuble na śmieci? Uratowała go Anida Kostrzewa, jednak jak się okazuje kot żyje dzięki sztabowi ludzi, którzy bez zawahania ruszyli na pomoc.

Kilka dni temu informowaliśmy o kocie, który wpadł w pułapkę. Pewien ciekawski kociak wszedł do kubła na śmieci prawdopodobnie w poszukiwaniu jedzenia. Nie mógł się jednak samodzielnie z niego wydostać. Znalazł dziurę w dnie kosza. Wsadził tam łepek i wtedy rozpoczął się jego dramat! Otwór okazał się śmiertelną pułapką.

Do zdarzenia doszło w środę w Międzyzdrojach.

– Podszedł do mnie młody człowiek, pytając, czy byśmy nie pomogli, bo w śmietniku jest uwięziony mały kotek – opowiada Anida Kostrzewa.

Próby nasmarowania olejem małej główki zwierzaka na nic się zdały. Kociak przeraźliwie krzyczał o pomoc.

Na ratunek ruszyli: Anida, Daniel, Eugeniusz i Przemek. Chwycili za narzędzia i starali się jak najdelikatniej uwolnić kotka. Przy pomocy sekatora, noża i kombinerek rozcięto dziurę na dnie kubła. Szamoczący się kociak mógł w każdej chwili zrobić sobie krzywdę o ostre krawędzie plastikowego śmietnika.

– Staraliśmy się robić to jak najdelikatniej. Kot kilka razy przestawał miałczeć. Miałam wtedy serce na ramieniu. Akcja trwała ponad godzinę. Udało się. Kot jest u mnie w domu. Nie mogę go zostawić, ale jeżeli znajdzie się ktoś, kto chciałby się nim zaopiekować, chętnie go przekażę w dobre ręce – mówi Anida Kostrzewa.

Maluch został przewieziony do weterynarza, tam dostał zastrzyki. Dzięki akcji na Facebooku, udało się szybko znaleźć dobry dom.

 

Zobacz również

Zawody Zespołów Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia 8.FOW

W czwartek, 18 kwietnia, na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu odbyły się zawody użyteczno-bojowe o …

2 komentarze

  1. Jesteście cudowni. Przywracacie wiarę w ludzi! Dużo dobrej energii dla Was także! Serdecznie pozdrawiam!

  2. Duzy szacun dla calej ekipy .Zwierzolek uratowany .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.